Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2012, 15:15

autor: Aver

Nowy tryb kooperacji w grze Assassin’s Creed III oraz efektowny gameplay w Bostonie

Twórcy Assassin’s Creed III zaprezentowali na targach Comic-Con nowy tryb kooperacji – Wolfpack, oparty na zespołowej eliminacji wrogów na czas. Ponadto ujawniono fragmenty rozgrywki w osiemnastowiecznym Bostonie.

Walka z czasem, widowiskowa eliminacja przeciwników oraz współpraca ze znajomymi – oto główne cechy nowego trybu kooperacji Wolfpack w grze Assassin’s Creed III. Jego założenia ujawniono na międzynarodowych targach Comic-Con w San Diego.

Ujawniono nowy tryb kooperacji w grze Assassin’s Creed III oraz film z rozgrywki - ilustracja #1
Connor w akcji

Wolfpack umożliwi zabawę dla maksymalnie czterech osób. Zasady są proste: należy wyeliminować kolejne grupy przeciwników, którzy pojawiać się będą w różnych częściach mapy, zanim upłynie przeznaczony na to czas. Twórcy ze studia Ubisoft Montreal przewidzieli maksymalnie 25 fal wrogów. Za każde efektowne (czytaj: szybkie i niezauważone) zabójstwo gracze otrzymają większą liczbę punktów oraz kilkadziesiąt dodatkowych sekund. Wraz z pokonywaniem kolejnych wyzwań, poziom trudności wzrośnie i niezbędna stanie się lepsza koordynacja działań ze znajomymi oraz skuteczniejsze wykorzystywanie posiadanych umiejętności.

Na udostępnionym przez serwis IGN materiale wideo, poświeconym trybowi Wolfpack, możemy zaobserwować kilka ciekawych szczegółów. Na szczególną uwagę zasługuje różnorodność postaci dostępnych w trybie wieloosobowym. Oprócz Connora są wśród nich m.in. rebeliantka walcząca o niepodległość USA oraz muskularny Indianin. Ponadto warto zwrócić uwagę na widowiskowe animacje zabójstw, a także interfejs gry.

Autorzy z Ubisoft Montreal podkreślili, że sceneria Bostonu została odwzorowana w oparciu o mapy z XVIII wieku i zaprojektowana w skali 1:3. Bardzo ciekawie prezentuje się ukazana na filmie walka. W starciach z brytyjskimi żołnierzami Connor walczy dwoma brońmi naraz, korzysta z łuki i muszkietu, po czym skutecznie wtapia się w tłum mieszkańców miasta.

Oprócz miasta znanego ze słynnego „bostońskiego picia herbaty”, które zapoczątkowało amerykańską wojnę o niepodległość w 1773 roku, gracze udadzą się także do Nowego Jorku. Assassin’s Creed III ukaże się 31 października na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz pod koniec roku w wersji na PC. Firma Cenega Poland pracuje nad kinową lokalizacją tytułu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed III

Assassin's Creed III