Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2012, 11:28

autor: Hed

Potwierdzono opóźnienie Assassin’s Creed III na PC - premiera tej wersji jeszcze przed Świętami

Ubisoft potwierdził, że pecetowy Assassin’s Creed III zaliczy opóźnienie względem konsol. Wydawca zapewnił, że posiadacze komputerów dostaną grę jeszcze przed tegorocznymi Świętami.

Potwierdzono opóźnienie Assassin’s Creed III na PC - premiera tej wersji jeszcze przed Świętami - ilustracja #1
Pecetowy Assassin’s Creed III jednak opóźniony.

Assassin’s Creed III zostanie wydany na pecetach później niż konsolach. Potwierdził to Alex Hutchinson z firmy Ubisoft podczas imprezy Comic-Con, gdzie pokazano grę. Przedstawiciel wydawcy zapewnił jednak, że posiadacze komputerów dostaną trzecią odsłonę serii jeszcze przed Świętami. Premiera na Xboksie 360 i PlayStation 3 odbędzie się w październiku, co oznacza, że pecetowcy będą musieli poczekać najwyżej niecałe trzy miesiące.

Jeszcze kilka tygodni temu Ubisoft utrzymywał, że Assassin’s Creed III pojawi się równocześnie na wszystkich platformach. Mało kto wierzył w taką sytuację, bo dotychczasowe odsłony marki były wydawane w pierwszej kolejności na konsolach, a dopiero później na pecetach. Obawy nasiliły się po plotkach z ubiegłego miesiąca, które głosiły, że jednak dojdzie do opóźnienia edycji na PC. Czy pecetowcy wybaczą kolejną zagrywkę tego typu?

W Assassin’s Creed III wcielimy się w postać Connora, Metysa, który żyje w Ameryce Północnej w XVIII wieku. Podczas tej przygody spotkamy takie postacie historyczne jak George Washington i zwiedzimy Boston, czy Nowy Jork. Gra będzie zawierała nowy system wspinaczki po drzewach oraz tryb kooperacji dla czterech osób (tzw. Wolfpack). Premiera odbędzie się w październiku na Xboksie 360 i PlayStation 3. W planach jest też konwersja na WiiU.

  1. Assassin's Creed III na E3 2012 - już graliśmy i zwiedziliśmy Boston