Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CDP.pl Press Release 24 kwietnia 2014, 17:45

Nowy pakiet funkcji do Guild Wars 2 wprowadza istotne zmiany

Nowy pakiet funkcji do Guild Wars® 2 stanowi największą aktualizację tej popularnej gry MMO od czasu jej premiery.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Nowy pakiet funkcji stanowi część reprezentowanej przez ArenaNet filozofii wydawania aktualizacji skupiających się na funkcjach i systemach gry. Od tej pory tego typu pakiety stanowić będą indywidualne aktualizacje, niezależne od dodatków wzbogacających świat gry o nowe scenariusze i rozgrywkę o charakterze fabularnym. Pakiety te, podobnie jak wszelkie inne aktualizacje do Guild Wars 2, dostępne będą za darmo.

Jednym z najważniejszych elementów dodanych w pierwszym pakiecie funkcji jest nowy system megaserwerów. System ten ułatwi użytkownikom znalezienie map, na których grają ich znajomi, członkowie gildii i podobni gracze. W pakiecie znalazł się także nowy system garderoby, dziesiątki cech, a także ulepszenia do trybu PvP. Aktualizacje wpływają zarówno na rozgrywkę, jak i jakość egzystowania w wirtualnym świecie i opcje społecznościowe, co przełoży się na zwiększenie przyjemności płynącej z grania w Guild Wars 2.

Firma ArenaNet zastosowała innowacyjne podejście do wydania pakietu. Każda z aktualizacji wprowadzana będzie osobno, przy jednoczesnym wyjaśnieniu zmian. Studio stworzyło także specjalny serwis pakietu funkcji, na którym znajdują się filmy, demonstracje na żywo i blog prezentujące graczom wprowadzone zmiany. Choć serwis pozostanie dostępny dla graczy, najlepszym sposobem na poznanie zmian wprowadzonych w pakiecie funkcji jest zalogowanie się do Guild Wars 2.

Oto krótkie podsumowanie nowych funkcji wprowadzonych do Guild Wars 2 i wyjaśnienie, co oznaczają one dla graczy:

System megaserwerów: Opracowana przez ArenaNet technologia megaserwerów ma za zadanie ułatwić odpowiedni dobór graczy, wzbogacając tym samym wirtualny świat Guild Wars 2. System na bieżąco otwiera i zamyka mapy w zależności od aktywności graczy, dobierając ich z różnych światów ojczystych. Na podstawie powyższych zmian ArenaNet zmieni również harmonogram walk z bosami w otwartym świecie i pozwoli gildiom wziąć udział w najbardziej wyzywających wydarzeniach, na jakie można natrafić w Guild Wars 2.

Wysyp nowych cech: ArenaNet wprowadzi również 40 nowych cech mających wpływ na każdą linię cech w każdym zawodzie. Zmieni się także sposób nabywania cech. Gracze nie będą już płacić za odblokowanie kolejnych poziomów cechy - uzyskają je wraz z osiągnięciem odpowiedniego poziomu. Wreszcie, gracze będą mogli odblokować kolejne cechy, dokonując bohaterskich wyczynów – otwiera to całkiem nowy system poziomego rozwoju, pozwalający graczom modyfikować swe postaci poprzez samą rozgrywkę.

Garderoba przypisana do konta: Nowy system garderoby ułatwi graczom modyfikowanie wyglądu wszystkich postaci, pozwalając na współdzielenie elementów estetycznych dla całego konta. Każda nowa skórka zdobyta w Guild Wars 2 będzie dostępna dla każdej postaci na twoim koncie. Także barwniki odblokowywane będą dla całego konta, co ułatwi znalezienie właściwego zestawu kolorów dla każdego z bohaterów.

Ścieżki nagród PvP i ujednolicenie ekwipunku: Wraz z wprowadzeniem systemu garderoby znikną zbroje i broń PvP. Każdy gracz zachowa swój wyjątkowy wygląd zarówno w PvE , jak i w PvP, choć statystyki wciąż będą ujednolicane na potrzeby trybu PvP. Wraz z tą aktualizacją ArenaNet wprowadzi także ścieżki nagród PvP pozwalające graczom wybrać upragnione nagrody. Mogą to być zarówno zbroje i broń z lochów, jak i przedmioty zdobywane w określonych regionach Tyrii, a nawet komponenty legendarnych rodzajów broni.

Aktualizacje kont, opcji społecznościowych i balansu rozgrywki: Nowy pakiet funkcji wprowadzi wiele istotnych zmian do Guild Wars 2. Ulepszeniom poddane zostaną runy i pieczęcie, narzędzia wyszukiwania grup, balans trafień krytycznych, a także przedmioty legendarne i przedmioty ascended.

Guild Wars 2 to imponująca wizualnie gra MMO, oferująca graczom połączenie rozległego wirtualnego świata z innowacyjnym systemem walki, dynamicznymi wydarzeniami i spersonalizowanym rozwojem fabularnym. Po sukcesie odniesionym przez pierwszą część Guild Wars NCSOFT i autorzy gry, ArenaNet, stworzyli MMO pozwalające ci grać po swojemu i - podobnie jak w pierwszym Guild Wars - bez potrzeby opłacania abonamentu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Guild Wars 2

Guild Wars 2