Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 10:38

autor: luckie

Nowy Metal Gear Online w produkcji. „Piątka” pozwoli na kreacje własnych misji

Hideo Kojima wyjawił, że Konami pracuje nad kolejną odsłoną Metal Gear Online. Grą zajmuje się nowy powstały oddział studia w Los Angeles. Ponadto zapowiedział, że w Metal Gear Solid V gracze będą mogli tworzyć własne misje.

Nowy zwiastun Metal Gear Solid V z rozmachem otworzył konferencję Microsoftu - Nowy Metal Gear Online w produkcji. „Piątka” pozwoli na kreacje własnych misji - wiadomość - 2013-06-14
Nowy zwiastun Metal Gear Solid V z rozmachem otworzył konferencję Microsoftu

Metal Gear Online

Wyznania Hideo Kojimy:
  • „Planujemy stworzyć Metal Gear Online.”
  • „W MGSV będziecie mogli tworzyć własne misje.”
  • „Mamy dużą niespodziankę dla graczy w związku z MGSV na konsolach nowej generacji.”

Podczas jednego z wywiadów udzielonych z okazji targów E3 Hideo Kojima zdradził, że w produkcji znajduje się kolejne wcielenie Metal Gear Online. Niestety z jego krótkiej wypowiedzi można wywnioskować niewiele ponad to, że w prace zaangażowany jest nowy oddział studia Konami w Los Angeles:

Tak, planujemy stworzyć Metal Gear Online. Nad trybem wieloosobowym pracuje obecnie nasze studio w Los Angeles, jak i my sami. Ściśle współpracujemy, by zaprojektować obszerny multiplayer dla wszystkich fanów.

Krótko mówiąc: Metal Gear Online będzie, ale nie wiadomo w jakiej formie i kiedy zostanie wydany.

Pierwszy Metal Gear Online zadebiutował w 2008 roku ekskluzywnie na PlayStation 3. W Japonii tytuł wydany został samodzielnie, podczas gdy w pozostałych rejonach świata produkcję dołączano do paczki razem z Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Gra skupiała się wyłącznie na trybie wieloosobowym, będącym rozwinięciem pomysłu z Metal Gear Solid 3: Subsistence. Kadencja Metal Gear Online zakończyła się niecały rok temu, a dokładniej 12 sierpnia 2012 roku, gdy serwery gry zostały zamknięte.

Tworzenie misji w MGSV

Inna interesująca wypowiedź Kojimy dotyczyła nadchodzącego Metal Gear Solid V: The Phantom Pain:

Pierwszym powodem decyzji o otwartej strukturze świata [w MGSV] była chęć stworzenia świata, który dawałby dużą swobodę i pozwalał graczom na kreowanie własnej rozgrywki. Kolejny powód jest taki, że chcieliśmy, by grę dało się obsługiwać różnymi urządzeniami. Tak więc, również używając tabletów i smartfonów będziecie mogli cieszyć się grą MGSV tworząc własne misje.

Jakkolwiek miałoby się to odbywać, projektowanie własnych zadań w otwartym świecie Metal Gear Solid V brzmi ciekawie. Jak zwykle jednak, na konkrety musimy poczekać.

Tworzenie własnych misji, to jedna z zapowiedzianych cech Metal Gear Solid V - Nowy Metal Gear Online w produkcji. „Piątka” pozwoli na kreacje własnych misji - wiadomość - 2013-06-14
Tworzenie własnych misji, to jedna z zapowiedzianych cech Metal Gear Solid V

Niespodzianka?

Jeszcze bardziej enigmatycznie zabrzmiała zapowiedź wielkiej niespodzianki dla fanów gry. Omawiając wykorzystanie możliwości konsol następnej generacji oraz nowych kontrolerów Kojima stwierdził, że w Metal Gear Solid V szykuje coś, czego nie byłby w stanie osiągnąć żaden film i czego jeszcze nikt dotąd nie dokonał. Możemy tylko zgadywać, o co dokładnie chodzi.

Premiera Metal Gear Solid V planowana jest na przyszły rok. Gra ukaże się na Xboksie 360, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wersja PC jest prawdopodobna, ale twórcy odkładają ją na dalszy plan.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.