Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 10:38

autor: Łukasz Szliselman

Nowy Metal Gear Online w produkcji. „Piątka” pozwoli na kreacje własnych misji

Hideo Kojima wyjawił, że Konami pracuje nad kolejną odsłoną Metal Gear Online. Grą zajmuje się nowy powstały oddział studia w Los Angeles. Ponadto zapowiedział, że w Metal Gear Solid V gracze będą mogli tworzyć własne misje.

Nowy zwiastun Metal Gear Solid V z rozmachem otworzył konferencję Microsoftu - Nowy Metal Gear Online w produkcji. „Piątka” pozwoli na kreacje własnych misji - wiadomość - 2013-06-14
Nowy zwiastun Metal Gear Solid V z rozmachem otworzył konferencję Microsoftu

Metal Gear Online

Wyznania Hideo Kojimy:
  • „Planujemy stworzyć Metal Gear Online.”
  • „W MGSV będziecie mogli tworzyć własne misje.”
  • „Mamy dużą niespodziankę dla graczy w związku z MGSV na konsolach nowej generacji.”

Podczas jednego z wywiadów udzielonych z okazji targów E3 Hideo Kojima zdradził, że w produkcji znajduje się kolejne wcielenie Metal Gear Online. Niestety z jego krótkiej wypowiedzi można wywnioskować niewiele ponad to, że w prace zaangażowany jest nowy oddział studia Konami w Los Angeles:

Tak, planujemy stworzyć Metal Gear Online. Nad trybem wieloosobowym pracuje obecnie nasze studio w Los Angeles, jak i my sami. Ściśle współpracujemy, by zaprojektować obszerny multiplayer dla wszystkich fanów.

Krótko mówiąc: Metal Gear Online będzie, ale nie wiadomo w jakiej formie i kiedy zostanie wydany.

Pierwszy Metal Gear Online zadebiutował w 2008 roku ekskluzywnie na PlayStation 3. W Japonii tytuł wydany został samodzielnie, podczas gdy w pozostałych rejonach świata produkcję dołączano do paczki razem z Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Gra skupiała się wyłącznie na trybie wieloosobowym, będącym rozwinięciem pomysłu z Metal Gear Solid 3: Subsistence. Kadencja Metal Gear Online zakończyła się niecały rok temu, a dokładniej 12 sierpnia 2012 roku, gdy serwery gry zostały zamknięte.

Tworzenie misji w MGSV

Inna interesująca wypowiedź Kojimy dotyczyła nadchodzącego Metal Gear Solid V: The Phantom Pain:

Pierwszym powodem decyzji o otwartej strukturze świata [w MGSV] była chęć stworzenia świata, który dawałby dużą swobodę i pozwalał graczom na kreowanie własnej rozgrywki. Kolejny powód jest taki, że chcieliśmy, by grę dało się obsługiwać różnymi urządzeniami. Tak więc, również używając tabletów i smartfonów będziecie mogli cieszyć się grą MGSV tworząc własne misje.

Jakkolwiek miałoby się to odbywać, projektowanie własnych zadań w otwartym świecie Metal Gear Solid V brzmi ciekawie. Jak zwykle jednak, na konkrety musimy poczekać.

Tworzenie własnych misji, to jedna z zapowiedzianych cech Metal Gear Solid V - Nowy Metal Gear Online w produkcji. „Piątka” pozwoli na kreacje własnych misji - wiadomość - 2013-06-14
Tworzenie własnych misji, to jedna z zapowiedzianych cech Metal Gear Solid V

Niespodzianka?

Jeszcze bardziej enigmatycznie zabrzmiała zapowiedź wielkiej niespodzianki dla fanów gry. Omawiając wykorzystanie możliwości konsol następnej generacji oraz nowych kontrolerów Kojima stwierdził, że w Metal Gear Solid V szykuje coś, czego nie byłby w stanie osiągnąć żaden film i czego jeszcze nikt dotąd nie dokonał. Możemy tylko zgadywać, o co dokładnie chodzi.

Premiera Metal Gear Solid V planowana jest na przyszły rok. Gra ukaże się na Xboksie 360, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wersja PC jest prawdopodobna, ale twórcy odkładają ją na dalszy plan.