Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2017, 19:48

Nowy gameplay z Monster Hunter World

Firma Capcom opublikowała kolejny gameplay z gry Monster Hunter World. Nagranie pokazuje tę samą co poprzednio misję, ale ujawnia kilka nowych informacji na temat nadchodzącej produkcji.

Dwa tygodnie temu pojawiło się nagranie z pokazu rozgrywki w Monster Hunter World, pierwszej odsłony popularnej serii zapowiedzianej nie tylko na konsole, ale też na komputery osobiste. Filmik nie był najwyższej jakości, ale Joshua Dadrai z firmy Capcom obiecał, że wkrótce doczekamy się lepszego materiału. Słowa dotrzymano i w sieci pojawił się kolejny gameplay, prezentujący tę samą misję z polowaniem na Ajnanatha, w angielskiej wersji językowej gry oraz z komentarzem twórców. Oczywiście wciąż jest to wczesna wersja produkcji.

Ponownie pokazano interakcję ze środowiskiem, które można wykorzystać do walki z potworami. Co ciekawe, niektóre ścieżki będą dostępne dopiero po zniszczeniu pewnych przeszkód, czego dokonać mogą tylko atakujące bestie. Oprócz tego, co oglądaliśmy na poprzednim nagraniu, filmik prezentuje wizytę w obozie (gdzie zmienimy wyposażenie postaci), procę, z której można wystrzeliwać różne rodzaje pocisków (na przykład eksplodujące), hak przydatny zarówno w trakcie eksploracji, jak i w walce, płaszcze o różnorodnych efektach oraz gigantyczne szerszenie, które można wykorzystać do uleczenia obrażeń.

Monster Hunter World zadebiutuje na konsolach na początku przyszłego roku. - Nowy gameplay z Monster Hunter World - wiadomość - 2017-07-07
Monster Hunter World zadebiutuje na konsolach na początku przyszłego roku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej