Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 18:01

autor: Góral

Nowy fragment rozgrywki z gry Forza Horizon 3

Na kanale Arekkz Gaming w serwisie YouTube opublikowano nowy, trwający nieco ponad osiem minut fragment rozgrywki z gry wyścigowej Forza Horizon 3. Produkcja ukaże się we wrześniu na Xboksie One i Windowsie 10.

Wczoraj doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi gry wyścigowej Forza Horizon 3, która ukaże się na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych (Windows 10) 27 września bieżącego roku. Na konferencji Microsoftu pokazano fragment rozgrywki, więc wiemy już mniej więcej czego się spodziewać, ale jeżeli chcecie poznać ten tytuł jeszcze bliżej, to proszę bardzo. Na kanale Arekkz Gaming w serwisie YouTube opublikowano bowiem widoczny poniżej materiał z ośmioma minutami rozgrywki. Zaprezentowano na niej kilka tras i różne pojazdy, a całość wygląda po prostu świetnie. Z pewnością będzie to mocny punkt wśród tegorocznych premier Microsoftu.

Forza Horizon 3 w skrócie:
  • trzecia odsłona popularnej serii gier wyścigowych;
  • ukaże się na konsoli Xbox One i Windowsie 10;
  • podczas zabawy trafimy do Australii;
  • datę premiery wyznaczono na 27 września bieżącego roku.

Przypominam, że trójka przeniesie nas do Australii, gdzie tym razem odbędzie się festiwal Horizon. Nowa lokacja ma być dwa razy większa od tej znanej z drugiej części, a dodatkowo twórcy twierdzą, że udało im się uchwycić piękno tego kraju. Podczas jazdy będziemy przemykać przez bioluminescencyjne jaskinie, plaże, zwykłe drogi i nie tylko. Widoki podziwiać mamy zza kierownicy 350 pojazdów, które znajdziemy w pełnej wersji produkcji. Dodatkowo będzie można je modyfikować.

Ponadto w odróżnieniu od poprzedniczek, w grze Forza Horizon 3 nie będziemy tylko uczestniczyć w festiwalu, ale zostaniemy też jego organizatorem, co przełoży się na możliwość podejmowania rozmaitych decyzji, np. doboru piosenek puszczanych w trakcie zmagań, wydarzeń w jakich wezmą udział kierowcy itd. Oprócz tego czekać ma na nas wiele innych atrakcji, a poza tym wszystkim, trójka ma być najbardziej społecznościową częścią w całej serii.

Nowy fragment rozgrywki z Forza Horizon 3 - ilustracja #1

Seria Forza Horizon została zapoczątkowana w 2012 roku grą o tym samym tytule, przeznaczoną na konsolę Xbox 360. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem miłośników motoryzacyjnych tytułów, którzy polubili imprezowy klimat spin-offu Forzy Motorsport. W związku z tym, w 2014 roku na Xboksie 360 i Xboksie One ukazała się Forza Horizon 2, będącą gra jeszcze lepszą od świetnej poprzedniczki. Za wszystkie części odpowiada studio Playground Games, współpracujące z ekipą Turn 10.