Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 16:20

autor: Ender

The Last Guardian – data premiery i nowy zwiastun [aktualizacja: edycja kolekcjonerska]

Sony podało oficjalną datę premiery gry The Last Guardian, długo oczekiwanej produkcji twórców legendarnego Ico oraz Shadow of the Colossus. Tytuł zadebiutuje pod koniec października tego roku na konsoli PlayStation 4.

Aktualizacja: W sieci pojawiły się również informacje o edycji kolekcjonerskiej, a także zestaw nowych screenów.

O tym, że The Last Guardian powinien pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku, dowiedzieliśmy się podczas konferencji GDC 2016, która miała miejsce w marcu. Sony nie podało jednak wówczas dokładnej daty premiery i wielu fanów tytułu, którzy oczekują jego nadejścia od blisko dziesięciu lat, liczyło, że targi E3 rozwieją wreszcie wszelkie wątpliwości. Mimo obaw, że będziemy mieli do czynienia z kolejnym opóźnieniem, producenci potwierdzili ostateczną datę premiery gry w nowym zwiastunie, który wraz z kilkoma innymi trailerami otworzył konferencję japońskiego giganta. The Last Guardian ukaże się ostatecznie 26 października tego roku i będzie dostępny wyłącznie na PlayStation 4.

Poza nowymi screenami, Sony pokazało również edycję kolekcjonerską gry, której sugerowana cena wynosi 120 dolarów (ok. 460 zł). W zestawie znajdzie się 72-stronnicowy artbook, figurka Trico, steelbook, cyfrowy soundtrack oraz komplet naklejek.

Edycja kolekcjonerska gry - The Last Guardian – data premiery i nowy zwiastun [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-06-14
Edycja kolekcjonerska gry
The Last Guardian – data premiery i nowy zwiastun [news zaktualizowany] - ilustracja #3
The Last Guardian – data premiery i nowy zwiastun [news zaktualizowany] - ilustracja #4
The Last Guardian – data premiery i nowy zwiastun [news zaktualizowany] - ilustracja #5
The Last Guardian – data premiery i nowy zwiastun [news zaktualizowany] - ilustracja #6

The Last Guardian to przygodowa gra akcji od twórców kultowych Ico oraz Shadow of the Colossus. Tytuł opowiada o przygodach chłopca i towarzyszącego mu kilkumetrowego stwora, przypominającego gryfa. Relacje tych dwóch bohaterów stanowią podstawę produkcji, jako że Trico (bo tak się zwie ów zwierzak) ma być obdarzony własną osobowością i będzie na wiele sposobów reagował na wydawane mu polecenia. Produkcja wyróżnia się też charakterystycznym stylem graficznym, wzorowanym na poprzednich produkcjach deweloperów ze studia Team ICO.

  1. Oficjalna strona gry The Last Guardian

Ostatnia aktualizacja: 2016-06-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Last Guardian

The Last Guardian