Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 16:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

The Last Guardian – data premiery i nowy zwiastun [aktualizacja: edycja kolekcjonerska]

Sony podało oficjalną datę premiery gry The Last Guardian, długo oczekiwanej produkcji twórców legendarnego Ico oraz Shadow of the Colossus. Tytuł zadebiutuje pod koniec października tego roku na konsoli PlayStation 4.

Aktualizacja: W sieci pojawiły się również informacje o edycji kolekcjonerskiej, a także zestaw nowych screenów.

O tym, że The Last Guardian powinien pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku, dowiedzieliśmy się podczas konferencji GDC 2016, która miała miejsce w marcu. Sony nie podało jednak wówczas dokładnej daty premiery i wielu fanów tytułu, którzy oczekują jego nadejścia od blisko dziesięciu lat, liczyło, że targi E3 rozwieją wreszcie wszelkie wątpliwości. Mimo obaw, że będziemy mieli do czynienia z kolejnym opóźnieniem, producenci potwierdzili ostateczną datę premiery gry w nowym zwiastunie, który wraz z kilkoma innymi trailerami otworzył konferencję japońskiego giganta. The Last Guardian ukaże się ostatecznie 26 października tego roku i będzie dostępny wyłącznie na PlayStation 4.

Poza nowymi screenami, Sony pokazało również edycję kolekcjonerską gry, której sugerowana cena wynosi 120 dolarów (ok. 460 zł). W zestawie znajdzie się 72-stronnicowy artbook, figurka Trico, steelbook, cyfrowy soundtrack oraz komplet naklejek.

Edycja kolekcjonerska gry

The Last Guardian to przygodowa gra akcji od twórców kultowych Ico oraz Shadow of the Colossus. Tytuł opowiada o przygodach chłopca i towarzyszącego mu kilkumetrowego stwora, przypominającego gryfa. Relacje tych dwóch bohaterów stanowią podstawę produkcji, jako że Trico (bo tak się zwie ów zwierzak) ma być obdarzony własną osobowością i będzie na wiele sposobów reagował na wydawane mu polecenia. Produkcja wyróżnia się też charakterystycznym stylem graficznym, wzorowanym na poprzednich produkcjach deweloperów ze studia Team ICO.

  1. Oficjalna strona gry The Last Guardian