Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2004, 17:13

autor: Speed

Nowe łatki do Rise of Nations: Thrones and Patriots oraz Ground Control 2: Operation Exodus w drodze

Producenci gier Rise of Nations: Thrones and Patriots oraz Ground Control 2: Operation Exodus, studia Big Huge Games i Massive Entertainment ogłosiły, że w przyszłym tygodniu globalną sieć powiększą dwa nowe patche do ich autorskich produkcji.

Producenci gier Rise of Nations: Thrones and Patriots oraz Ground Control 2: Operation Exodus, studia Big Huge Games i Massive Entertainment ogłosiły, że w przyszłym tygodniu globalną sieć powiększą dwa nowe patche do ich autorskich produkcji.

 

Nowe łatki do Rise of Nations: Thrones and Patriots oraz Ground Control 2: Operation Exodus w drodze - ilustracja #1

Autorzy łatki do gry Throne and Patriots, pełnoprawnego rozszerzenia strategii czasu rzeczywistego (RTS), pt. Rise of Nations, zapowiadają dużo zmian, głównie poprawiających komfort rozgrywki. Wraz z wypuszczeniem nowej „szczepionki” producenci mają podać plany co do kolejnych, ewentualnych łatek.

Za opracowanie dodatku Throne and Patriots – podobnie zresztą jak pierwowzoru – odpowiada zespół developerski Big Huge Games, na którego czele stoi Brian Reynolds (projektant m.in. drugiej części Cywilizacji czy Alpha Centauri). Autorzy przygotowali m.in.: szereg nowych opcji do trybu rozgrywki wieloosobowej, sześć nowych nacji do wyboru (Persowie, rdzenne plemiona indiańskie Lakota i Irokezi, Holendrzy, Amerykanie oraz Hindusi), czy kilka kampanii singleplayer (wybrane epizody wojenne z historii ludzkości, włączając w to czasy współczesne)…

  1. Encyklopedia Gier
  2. Encyklopedia Gier.
Nowe łatki do Rise of Nations: Thrones and Patriots oraz Ground Control 2: Operation Exodus w drodze - ilustracja #2

Z kolei twórcy drugiej części Ground Control – wyśmienitej gry strategicznej, która w roku 2000 (momencie swej premiery) zachwyciła wszystkich doskonałą i innowacyjną technologią graficzną – poinformowali, że są w końcowym stadium tworzenia nakładki. Jednocześnie opublikowali oni pełną listę zmian i poprawek, które ujrzymy w środku.

Rozgrywka w Ground Control 2: Operation Exodus przypomina tą, z którą mieliśmy do czynienia w pierwszej części Ground Control. Akcja toczy się w trójwymiarowo modelowanym terenie, zaś gracze dowodząc wybranymi jednostkami bojowymi muszą osiągnąć z góry określone cele. Gracz otrzymuje do dyspozycji szereg nowych jednostek bojowych, każda przeznaczona do innych zadań, m.in. piechota, czołgi i artyleria dalekiego zasięgu. Twórcy skupili się na dopracowaniu silnika graficznego gry, tak by podobnie jak w roku 2000, zauroczył graczy, starali się też zwiększyć znaczenie taktyki dowodzenia wojskami - nie ma tu miejsca na bezmyślne ataki, sukces zależy tylko i wyłącznie od optymalnego wykorzystania możliwości bojowych dostępnych sił.