Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2009, 09:33

autor: Lord Nibbler

Nowe informacje o action MMO - Global Agenda

Hi-Rez jest początkującym studiem deweloperskim, które ponad 2 lata temu zapowiedziało swoją debiutancką grę. Global Agenda ma być ciekawym połączeniem MMO, gry akcji z widokiem TPP oraz elementami cRPG. Całość oparto na silniku Unreal Engine 3 i osadzono w dalekiej przyszłości. Deweloper ujawnił właśnie jak będą przedstawiać się opłaty za rozgrywkę w Global Agenda.

Hi-Rez jest początkującym studiem deweloperskim, które ponad 2 lata temu zapowiedziało swoją debiutancką grę. Global Agenda ma być ciekawym połączeniem MMO, gry akcji z widokiem TPP oraz elementami cRPG. Całość oparto na silniku Unreal Engine 3 i osadzono w dalekiej przyszłości. Deweloper ujawnił właśnie jak będą przedstawiać się opłaty za rozgrywkę w Global Agenda.

Warto nadmienić, że tłem fabularnym jest konflikt polityczny na Ziemi, gdzie nie prowadzi się już otwartych wojen. Gracz wciela się tu w rolę agenta i przystępuje do wybranej przez siebie agencji szpiegowskiej (odpowiednik gildii), by „po cichu” eliminować konkurentów.

Nowe informacje o action MMO - Global Agenda - ilustracja #1

Cena zestawu podstawowego wyniesie 49.99 dolarów i pozwoli ona poznać sporą część świata Global Agenda. Gracz stworzy postać z ośmiu dostępnych typów. Oczywiście jak w każdym MMO będzie mógł zbierać wypadający z mobów łup, zmieniać wygląd poprzez wszelkiej maści ulepszenia i pancerze oraz rozwijać „drzewko” umiejętności swojego herosa. Maksymalnie będzie można rozwinąć bohatera do 30 poziomu doświadczenia. Z innymi kontaktować będzie się można poprzez chat głosowy i tekstowy. Co się tyczy samej rozgrywki, to dostępne będą dwa tryby: Player vs Environment (czyli kooperacyjne walki graczy z agencjami sterowanymi przez AI) oraz tryb Player vs Player ograniczony do pięciu nieznanych jeszcze typów zabawy i odbywający się na 20 wydzielonych mapach.

Posiadając wersję podstawową gry nie będzie możliwości walki globalnej. Taka opcja pojawi się dopiero po wykupieniu abonamentu nazwanego Global Agenda: Conquest. Dzięki temu płacący gracz uzyska dostęp do wizytówki całej gry czyli trybu Alliance vs. Alliance. Jest to rozbudowana kampania między wrogimi agencjami pozwalająca na walkę PvP na otwartym terytorium, a nie jak w wersji podstawowej na ograniczonych mapach. Podobnie jak ma to miejsce w znanym MMO Lineage, gracze będą najeżdżać wrogie bądź bronić swoich posiadłości w dużych bitwach. Udział w nich weźmie aż sześćdziesięciu graczy po każdej stronie podzielonych na sześć oddziałów uderzeniowych. Niezwykle istotny będzie w takich sytuacjach rozbudowany względem wersji podstawowej, wielokanałowy chat tekstowy i głosowy. Oprócz kolejnych stopni doświadczenia, gracze premiowani będą wewnątrz swojej agencji. Pozwoli na to obszerny system organizacji dowódców i grup uderzeniowych.

Nowe informacje o action MMO - Global Agenda - ilustracja #2

Pakiet Conquest rozszerzony będzie również o znane z innych MMO elementy: wytwarzanie inwentarza na podstawie zdobytych schematów, zdobywanie artefaktów, sezonowe stroje i zdolności, czy w końcu częste aktualizacje i opcjonalna zawartość do pobrania z sieci.

Global Agenda zakupić (49,99 USD) będzie można w wersji pudełkowej lub pobrać z oficjalnej strony. Wymieniona wersja podstawowa posiada jeden darmowy miesiąc w pakiecie Conquest. Po upływie tego czasu, albo zdecydujemy się grać za darmo rezygnując z części opcji, albo opłacimy abonament 12.99 USD za miesiąc.

Więcej informacji o Global Agenda znajdziecie w naszej encyklopedii oraz na oficjalnej stronie. Wydanie gry planowane jest na pierwszą połowę 2010 roku, a obecnie trwają jej zamknięte beta testy.

Nowe informacje o action MMO - Global Agenda - ilustracja #3