Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2006, 17:45

autor: Metatron

Nowa Zelda dostępna dla Japończyków tylko w dystrybucji online

Od dawna już wiadomo, że Legend of Zelda: Twilight Princess ukaże się zarówno jako tytuł startowy na Wii, jak i w wersji przeznaczonej dla Game Cube’a. Ostatnie wieści są nieco niepokojące dla posiadaczy starszej konsoli. Najprawdopodobniej japońscy gracze swoją wersję będą mogli nabyć jedynie za pośrednictwem internetowego sklepu Nintendo.

Legend of Zelda: Twilight Princess jest niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów przez fanów Nintendo na całym świecie. Od dawna już wiadomo, że gra ukaże się zarówno jako tytuł startowy na Wii, jak i w wersji przeznaczonej dla Game Cube’a. Ostatnie wieści są nieco niepokojące dla posiadaczy starszej konsoli. Najprawdopodobniej japońscy gracze swoją wersję będą mogli nabyć jedynie za pośrednictwem internetowego sklepu Nintendo.

Według wiadomości podanej przez serwis GameTV, który powołuje się na internetową stronę opiniotwórczego japońskiego pisma o grach, Famitsu, jedynym japońskim kanałem dystrybucji dla nowej Zeldy w wersji na GC będzie sklep online należący do Nintendo.

Producent nie podaje przyczyn takiego postępowania, ale podejrzewa się, że jest to związane z promocją konsoli Wii, dla której nowa Zelda będzie jednym z najmocniejszych tytułów startowych.

Rezerwacje gry rozpoczną się szóstego listopada, a pierwsi nabywcy będą mogli się nią cieszyć już od drugiego grudnia (japońska premiera Wii).

Wiadomość ta dotyczy co prawda jedynie japońskiego rynku. Nie ma informacji o podobnej praktyce w pozostałych częściach świata. Można jednak spodziewać się, że Nintendo nie wypuści zbyt wielu egzemplarzy Zeldy na GC i mogą być kłopoty z jej nabyciem. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.