Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2013, 21:17

autor: Draug

Nosgoth – oficjalnie zapowiedziano wieloosobową grę akcji w świecie Legacy of Kain

Firma Square Enix w końcu oficjalnie zapowiedziała Nosgoth (wcześniej znane też jako War for Nosgoth), wieloosobową grę akcji TPP, osadzoną w uniwersum znanym z serii Legacy of Kain. Będzie to tytuł reprezentujący model darmowy z mikropłatnościami. Obecnie można zapisywać się na jego zamknięte beta testy.

Po kilku miesiącach od wyjścia na jaw istnienia gry, firma Square Enix oficjalnie zapowiedziała Nosgoth. - Nosgoth – oficjalnie zapowiedziano wieloosobową grę akcji w świecie Legacy of Kain - wiadomość - 2013-09-25
Po kilku miesiącach od wyjścia na jaw istnienia gry, firma Square Enix oficjalnie zapowiedziała Nosgoth.

War for Nosgoth, gra, której istnienie różne źródła informacji ujawniły i potwierdziły już w ciągu ostatnich miesięcy, w końcu doczekała się oficjalnej zapowiedzi ze strony firmy Square Enix. Okazuje się, że produkcja będzie wydana pod tytułem Nosgoth (tak jak sugerowały pierwsze pogłoski), a do tego zostanie stworzona na modelu darmowym z mikropłatnościami. W dalszym ciągu mamy tu do czynienia z trzeciosobową grą akcji przeznaczoną do rozgrywek wieloosobowych, osadzoną w uniwersum znanym z kultowej serii slasherów Legacy of Kain.

Nosgoth w pigułce:
  • Multiplayerowa gra akcji TPP
  • Oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami
  • Osadzona w mrocznym i brutalnym uniwersum znanym z Legacy of Kain
  • Dająca możliwość grania po stronie ludzi lub wampirów (z zasadniczym podziałem na walkę dystansową i w zwarciu)
  • Planowana wyłącznie na PC (dostępna przez Steama)
  • Data premiery nieznana, ale wkrótce ruszają zamknięte beta testy

Za powstanie Nosgoth odpowiada studio Psyonix. Są to weterani gatunku gier sieciowych, którzy maczali palce w trybach multiplayer takich tytułów jak Mass Effect 3, Bulletstorm, Gears of War czy XCOM: Enemy Unknown.

Fabuła gry jest raczej nieskomplikowana: mroczny świat Nosgoth trawi wojna o dominację, toczona między wyposażonymi w stosunkowo zaawansowaną technologię ludźmi a zjednoczonymi klanami wampirów. W omawianym tytule nie uświadczymy sztandarowych postaci cyklu Legacy of Kain, a w chronologii historia została umiejscowiona po wydarzeniach z Legacy of Kain: Soul Reaver.

Wbrew pierwotnym zapowiedziom, Nosgoth ma zaoferować tylko dwie grywalne rasy – ludzi i wampiry. Obie frakcje będą reprezentowały zupełnie odmienny styl gry. Do dyspozycji pierwszej z wymienionych zostaną oddane rozmaite odmiany broni dystansowej (jak łuki, kusze, miotacze ognia czy wyrzutnie granatów – to kolejny element, który nie do końca zgadza się z pierwszymi informacjami, głoszącymi brak w grze broni palnej). Z kolei krwiopijcy będą skazani na dążenie do walki w zwarciu, lecz myli się ten, kto sądzi, że takie rozwiązanie da ludziom przewagę – wampiry będą bowiem bardzo szybkie i wytrzymałe, ponadto niektóre z nich zostaną obdarzone skrzydłami bądź umiejętnością przemieszczania się poprzez wykonywanie potężnych skoków.

Szybki strzał albo szybka śmierć – tak w uproszczeniu można opisać rozgrywkę po stronie ludzi. - Nosgoth – oficjalnie zapowiedziano wieloosobową grę akcji w świecie Legacy of Kain - wiadomość - 2013-09-25
Szybki strzał albo szybka śmierć – tak w uproszczeniu można opisać rozgrywkę po stronie ludzi.

Rozgrywka w Nosgoth będzie miała charakter drużynowy, a kluczem do zwycięstwa okaże się współpraca między członkami drużyny. Elementów taktycznych przyda zabawie fakt, że w szeregach każdej z ras znajdziemy po trzy zróżnicowane klasy postaci, które będą uzupełniały się wzajemnie na polu bitwy. Co więcej, każda „profesja” będzie rozwijać się wraz z osiągnięciami w walkach, otrzymując nowy oręż czy zdolności. Rzecz jasna, twórcy obiecują zachowanie mrocznego klimatu, który pamiętamy z serii Legacy of Kain, toteż starcia będą brutalne i nie zabraknie podczas nich obfitego rozlewu krwi.

Jak wspomniano, gra zostanie udostępniona za darmo. Deweloper obiecuje systematyczne wzbogacanie jej zawartości w oparciu o opinie samych graczy. Możemy też oczekiwać dodatkowych elementów (przedmiotów czy zdolności) dostępnych do nabycia poprzez mikrotransakcje, lecz twórcy zarzekają się, że nie uświadczymy tutaj modelu pay-to-win i żadna z rzeczy dostępnych za prawdziwe pieniądze nie zagwarantuje nam przewagi podczas rozgrywki.

Jak sugerują podpisy u dołu, wszystkie obrazki, które tutaj widzicie, pochodzą z wersji pre-alpha. - Nosgoth – oficjalnie zapowiedziano wieloosobową grę akcji w świecie Legacy of Kain - wiadomość - 2013-09-25
Jak sugerują podpisy u dołu, wszystkie obrazki, które tutaj widzicie, pochodzą z wersji pre-alpha.

Nosgoth będzie dostępne na platformie Steam i zostanie oddane do użytku wyłącznie posiadaczom pecetów. Póki co nie pokuszono się o podanie daty premiery omawianego tytułu. Na tę chwilę jest on w fazie zamkniętych alfa testów, a wkrótce możemy spodziewać się rozpoczęcia beta testów (również zamkniętych). Każdy, kto jest zainteresowany wzięciem w nich udziału, może wyrazić chęć zagrania poprzez skorzystanie z formularza na stronie produkcji:

W szeregach ludzi znajdziemy następujące klasy postaci: Scout, Alchemist i Hunter. - Nosgoth – oficjalnie zapowiedziano wieloosobową grę akcji w świecie Legacy of Kain - wiadomość - 2013-09-25
W szeregach ludzi znajdziemy następujące klasy postaci: Scout, Alchemist i Hunter.
Po stronie wampirów do wyboru będą z kolei: Reaver, Tyrant i Sentinel. - Nosgoth – oficjalnie zapowiedziano wieloosobową grę akcji w świecie Legacy of Kain - wiadomość - 2013-09-25
Po stronie wampirów do wyboru będą z kolei: Reaver, Tyrant i Sentinel.