Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2021, 18:20

No Man's Sky piękniejsze dzięki aktualizacji Prism

No Man's Sky otrzymało kolejną wielką aktualizację. Wersja 3.5 (o tytule Prism) to przede wszystkim liczne upiększenia graficzne, ale też garść nowości pokroju możliwości oswajania latających zwierząt.

Wizyta Normandii w świecie No Man’s Sky była miłą odskocznią od typowych wielkich aktualizacji dostarczanych przez studio Hello Games. Teraz jednak otrzymaliśmy kolejne, trzecie w tym roku duże uaktualnienie, zatytułowane Prism i oznaczone numerem 3.5. Część z nowości wprowadzonych w tej wersji prezentuje filmik udostępniony przez twórców.

Poprzednie ogromne aktualizacje wprowadzały nową zawartość lub mechaniki, tym samym rozbudowując rozgrywkę. Jednak przy okazji Prism twórcy poszli w innym kierunku. Zespół Hello Games odświeżył oprawę wizualną No Man’s Sky. Deweloperzy znacząco upiększyli niektóre biomy i jaskinie oraz efekty cząsteczkowe i pogodowe. Część zwierząt otrzymała też futra z prawdziwego zdarzenia, a niebo jest o wiele bardziej gwiaździste niż dotychczas. W parze z tymi i innymi zmianami wizualnymi idą ulepszony interfejs modyfikacji wyglądu awatara gracza oraz rozmaite poprawki trybu fotograficznego. Na oficjalnej stronie gry znajdziecie sporo porównań NMS w starych i nowych szatach.

Choć piękniejsza grafika to główna atrakcja Prism, autorzy bynajmniej nie zapomnieli o dodaniu nowości w rozgrywce. Od teraz gracze mogą oswoić znacznie więcej zwierzaków, wliczając w to gatunki latające, które w końcu mogą pełnić rolę wierzchowców. W parze z efektami pogodowymi idą specjalne nagrody dla pilotów skłonnych zaryzykować sprawdzenie miejsc, gdzie akurat panują wyjątkowo niebezpieczne burze (albo spada deszcz meteorytów). Dochodzi do tego laboratorium syntetyczne na Kosmicznej Anomalii, opcja tworzenia własnych list odtwarzania, ulepszony syntetyzator perkusyjny etc. Pełną listę zmian w języku angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. No Man’s Sky po 2 latach - recenzja aktualizacji NEXT
  3. No Man’s Sky - poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej