Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2021, 16:42

autor: Entelarmer

No Man's Sky świętuje 5. urodziny i pozwala oswoić zwierzaki

Studio Hello Games rozpoczęło obchody 5. rocznicy premiery No Man's Sky nową aktualizacją. Companions pozwala na oswojenie zwierzaków, które będą towarzyszyć graczom w kosmicznych przygodach.

Choć dopiero w sierpniu minie pięć lat od premiery No Man’s Sky, studio Hello Games rozpoczęło już świętowanie tej rocznicy. Jedną z pierwszych atrakcji w ramach obchodów jest aktualizacja Companions, zgodnie z nazwą pozwalająca graczom na pozyskanie zwierzęcych kompanów. Debiutowi uaktualnienia towarzyszy nowy zwiastun udostępniony przez twórców.

Companions umożliwia oswojenie wielu mniej lub bardziej dziwacznych przedstawicieli fauny z wszechświata No Man’s Sky. Gracze mogą przygarnąć maksymalnie sześć zwierzaków, a każdy z nich ma własny charakter, tylko częściowo wynikający z gatunku i środowiska. Przekłada się to na interakcje tak z ludzkim opiekunem, jak i zwierzęcymi kompanami innych graczy. Ich nastawienie można poznać dzięki dodanemu tłumaczowi, przekazującymi myśli zwierzaków w formie prostych komunikatów.

Pety nie są tylko elementem dekoracyjnym. Zwierzęcy towarzysze potrafią wyszukać surowce i potencjalne zagrożenia, jak również zapewnić źródło światła oraz – jeśli wyposażymy je we własne lasery górnicze – wydobywać cenne minerały. Companions umożliwia też ujeżdżanie co większych przedstawicieli fauny. Co więcej, zadbane stwory mogą złożyć jaja, z których wykluje się potomstwo (przy tym różniące się nieco od rodziców), ale można też wykorzystać to w handlu z innymi graczami. Ponadto na Kosmicznej Anomalii pojawiło się urządzenie pozwalające na modyfikowanie genów niewyklutych zwierzaków, choć – jak ostrzegają twórcy – lepiej korzystać z tej opcji z umiarem.

No Mans Sky świętuje 5. urodziny i pozwala oswoić zwierzaki - ilustracja #1
Od teraz na kosmiczną wyprawę możemy zabrać nie tylko innych graczy.

Poza tym aktualizacja wprowadza sporo poprawek i drobne zmiany interfejsu (a konkretniej: wyboru opcji dialogowych). Skrócono też czasy ładowania na konsoli PlayStation 4. Pełną listę zmian wprowadzonych w No Man’s Sky: Companions w języku angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie gry.