Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2021, 18:50

No Man's Sky: Expeditions z nowym trybem zabawy wieloosobowej

Hello Games zapowiedziało kolejną dużą aktualizację dla No Man's Sky o nazwie Expeditions. Wprowadza ona mnóstwo poprawek oraz nowy tryb zabawy wieloosobowej, w którym wszyscy gracze startują na tej samej planecie i wybierają się na wspólne eksploracyjne ekspedycje poprzez galaktykę.

Zaledwie w lutym informowaliśmy o premierze aktualizacji Companions dla No Man's Sky, która oferowała graczom między innymi możliwość zaopiekowania się zwierzakami z obcych planet. Hello Games wyraźnie nie zwalnia tempa i zapowiedziało kolejne duże rozszerzenie gry do wersji 3.3, które zostanie udostępnione już dziś. Patch zatytułowany został Expeditions i wprowadza zupełnie nowy tryb zabawy wieloosobowej, a także mnóstwo istotnych zmian do praktycznie wszystkich najważniejszych systemów No Man's Sky.

Zacznijmy jednak od ekspedycji. W nowym trybie wszyscy uczestnicy rozgrywki kooperacyjnej zaczynają na tej samej planecie. Gra opiera się tutaj na serii rożnych wyzwań, takich jak np. budowa pierwszej wspólnej bazy lub odkrycie 20 nowych gatunków organizmów, po których wypełnieniu otrzymujemy przydatne nagrody w postaci cennych zasobów oraz unikalnych przedmiotów, takich jak złote hełmy i statki. Wyzwania zebrane są w grupach, tzw. fazach. Po zakończeniu większości z nich odblokowujemy kolejną grupę zadań. System ten nadaje interesującą strukturę całej zabawie kooperacyjnej i zachęca jej uczestników do wypróbowania innych stylów gry.

Kolejną widoczną na pierwszy rzut oka nowością w patchu 3.3 jest zupełnie odświeżony interfejs użytkownika, a także poprawione tekstury i modele statków kosmicznych, które oferują teraz większą liczbę detali. Mimo to twórcy zapewniają, że aktualizacja skróci również znacząco czasy ładowania na wszystkich platformach sprzętowych oraz poprawi wydajność gry.

Patch poprawi modele oraz tekstury statków kosmicznych.

Twórcy zmienili również system misji zlecanych nam na stacjach kosmicznych oraz przez przypadkowo napotkanych NPC na powierzchniach planet. Mają być one teraz bardziej interesujące oraz kompleksowe i stanowić większe wyzwanie w późniejszych etapach gry. Przy okazji kompletnej przebudowie uległ sposób działania wizjera skanującego otoczenie. Zamiast podążać za markerami misji, będziemy teraz polegać na wskazówkach i strzałkach kierujących nas w stronę celu.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. No Man’s Sky po 2 latach - recenzja aktualizacji NEXT
  3. No Man’s Sky - poradnik do gry