Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2021, 18:59

Symulator warzenia piwa Brewmaster trafi na PC i konsole

Symulator warzenia piwa to kolejny niecodzienny projekt niezależnych twórców gier. Brewmaster zmierza na PC oraz konsole PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Niezależni twórcy gier wielokrotnie zaskakiwali nas niezwykłymi czy po prostu dziwacznymi tytułami. Po tym wszystkim chyba nikogo nie zdziwi zapowiedź Brewmastera, czyli symulatora warzenia piwa stawiającego na autentyzm. Dzieło zespołu Auroch Digital ukaże się w przyszłym roku na PC oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S. Deweloperzy udostępnili pierwszy zwiastun, aczkolwiek projekt wciąż jest na bardzo wczesnym etapie produkcji.

Deweloperzy zapewniają, że gra nie będzie wymagała certyfikatu zaawansowanej wiedzy o chemii i fermentacji, ale to właśnie na tym będzie opierać się cały system warzenia trunków. Poza tą „realistyczną symulacją” gracze będą mogli pobawić się w tworzenie własnych marek piwa, by zaimponować wirtualnym koneserom. Prócz swobodnego trybu kreatywnego pojawi się też kampania fabularna, w ramach której będziemy stopniowo odblokowywać nowe wyposażenie oraz elementy dekoracyjne, a także weźmiemy udział w „przyjacielskiej rywalizacji” z innymi piwowarami.

Wbrew pozorom to nie pierwsza tego typu produkcja na rynku, nawet jeśli pominąć tytuły niemające wiele wspólnego z symulacją pokroju ekonomicznego Brewera. Jeszcze w grudniu 2020 roku ukazał się VR Brewing Simulator, zgodnie z tytułem wykorzystujący technologię rzeczywistości wirtualnej. Choć Brewmaster również będzie rekreacyjną i „edukacyjną” produkcją, projekt studia Auroch Digital zdaje się iść o wiele dalej w dążeniu do realizmu.