Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2019, 11:45

NiOh - sprzedaż przekroczyła 2,5 mln egzemplarzy

Studio Team Ninja i firma Koei Tecmo ogłosiły, że gra RPG akcji NiOh sprzedała się w ponad 2,5 mln egzemplarzy.

Pojutrze NiOh obchodzić będzie drugie urodziny. - NiOh - sprzedaż przekroczyła 2,5 mln egzemplarzy - wiadomość - 2019-02-05
Pojutrze NiOh obchodzić będzie drugie urodziny.
NIOH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Team Ninja
  2. Wydawca: Koei Tecmo
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PS4, PC
  5. Data premiery na PS4: 7 lutego 2017 r.
  6. Data premiery na PC: 7 listopada 2017 r.

Ludzie ze studia Team Ninja mają powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że sprzedaż RPG-a akcji NiOh przekroczyła 2,5 mln egzemplarzy. Na tę liczbę złożyły się wyniki edycji na PlayStation 4 oraz pecetowej konwersji.

Przypomnijmy, że gra ukazała się 7 lutego 2017 roku, wyłącznie na PlayStation 4. Dziewięć miesięcy później ukazała się konwersja na PC. W maju 2018 r. autorzy informowali o 2 mln sprzedanych egzemplarzy, więc NiOh wciąż znajduje nowych nabywców. Nie wiemy dokładnie, jak 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy rozkłada się na poszczególne platformy sprzętowe. Według szacunków płatnej wersji serwisu SteamSpy wydanie pecetowe znalazło 435 tys. nabywców.

Gra nie tylko sprzedaje się bardzo dobrze, ale spotkała się także z ciepłym przyjęciem. Wydanie na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 88% według serwisu Metacritic. NiOh przypadł do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 9.0/10.

Po premierze gra doczekała się trzech dodatków DLC z nowymi przygodami w postaci Dragon of the North, Defiant Honor oraz Bloodshed's End. Na PC gra od razu ukazała się ze wszystkimi rozszerzeniami jako tzw. NiOh: Complete Edition.

Warto na koniec wspomnieć, że trwają już prace nad kontynuacją, zatytułowaną NiOh 2. Na razie zapowiedziano tylko wersję na PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry NiOh – świetna mieszanka Dark Souls, Ninja Gaiden i... Diablo
  3. NiOh - poradnik do gry