Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2019, 11:18

Kingdom Hearts 3 najszybciej sprzedającą się częścią cyklu

Firma Square Enix pochwaliła się wynikami Kingdom Hearts III. Produkcja jest najszybciej sprzedającą się częścią cyklu – od premiery do sklepów i graczy trafiło już 5 mln egzemplarzy.

Kingdom Hearts III okazało się dużym sukcesem. - Kingdom Hearts 3 najszybciej sprzedającą się częścią cyklu - wiadomość - 2019-02-05
Kingdom Hearts III okazało się dużym sukcesem.

KINGDOM HEARTS III W SKRÓCIE:

  1. Producent: Square Enix
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: PlayStation 4, Xbox One
  5. Data premiery: 25 stycznia 2019 r. (Azja), 29 stycznia 2019 r. (Europa, USA)

Firma Square Enix pochwaliła się (za Gematsu) wynikami Kingdom Hearts III – najnowszej gry jRPG w reżyserii weterana branży, Tetsuyi Nomury. Okazuje się, że omawiany tytuł jest najszybciej sprzedającą się częścią cyklu – w ciągu zaledwie kilku dni (w Europie i USA premiera miała miejsce 29 stycznia, w Azji produkcja została udostępniona 4 dni wcześniej) łączna liczba egzemplarzy nabytych na platformach cyfrowych oraz wysłanych do sklepów sięgnęła 5 milionów.

Kingdom Hearts III jest grą jRPG, której akcja toczy się w uniwersum łączącym motywy i postacie z przeróżnych światów znanych z gier i srebrnego ekranu (mowa m.in. o Myszce Miki, Kaczorze Donaldzie, Herkulesie, Śpiącej królewnie, Toy Story czy Piratach z Karaibów). Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację wydanego w 2012 roku na konsoli Nintendo 3DS Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance, a równocześnie zwieńczenie historii zapoczątkowanej siedemnaście lat temu – w pierwszej części cyklu wydanej na PlayStation 2.

Przypominamy, że Kingdom Hearts III jest dostępne na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra zbiera świetne oceny w branżowych mediach – recenzenci chwalą przede wszystkim dobrze zaprojektowaną historię, angażujący system walki oraz piękną oprawę graficzną. Niestety, osoby zainteresowane tą produkcją będą musiały pogodzić się z graniem w języku angielskim – deweloperzy nie przygotowali polskiej wersji językowej.

  1. Kingdom Hearts III – strona oficjalna
  2. Najważniejsze gry RPG 2019 roku – czy to będzie dobry rok?