Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2019, 14:00

Kingdom Hearts 3 debiutuje na rynku

Dziś zadebiutowało Kingdom Hearts III, czyli kolejna odsłona kultowego cyklu jRPG od firmy Square Enix. Tytuł dostępny jest wyłącznie na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Niemal trzynaście lat oczekiwania dobiegło końca. Dziś na PlayStation 4 oraz Xboksie One zadebiutowało Kingdom Hearts III, czyli kolejna pełnoprawna odsłona kultowego cyklu jRPG-ów akcji od firmy Square Enix. Tytuł już otrzymał pierwszą aktualizację, oznaczoną numerem 1.01. Poprawia ona kilka błędów i dodaje opcję Memory Archive, w której znajdziemy streszczenie wydarzeń z poprzednich części.

W końcu doczekaliśmy się premiery Kingdom Hearts III. - Kingdom Hearts 3 debiutuje na rynku - wiadomość - 2019-01-29
W końcu doczekaliśmy się premiery Kingdom Hearts III.

Przypominamy, że premierowa wersja Kingdom Hearts III nie posiada zakończenia. Zostanie ono dodane jutro w ramach specjalnego patcha. Z kolei w czwartek twórcy uzupełnią tytuł o sekretne wideo, które będzie dostępne dla osób, które dotarły do finału „trójki” i spełniły dodatkowe kryterium, zależne od poziomu trudności. Opóźnienie wydania tych dwóch elementów stanowi swego rodzaju zabezpieczenie, by gracze nie natknęli się zbyt wcześnie na spoilery z gry.

Jeśli zainteresowaliście się tym tytułem, a nie mieliście wcześniej styczności z serią Kingdom Hearts, to musimy Was przestrzec przed dwoma rzeczami. Po pierwsze, przed rozpoczęciem zabawy w trzeciej części warto dokładnie zapoznać się ze wszystkim, co działo się do tej pory w głównym cyklu i spin-offach. Historia opowiedziana w Kingdom Hearts jest bowiem dość skomplikowana i bez odpowiedniego przygotowania nietrudno się w niej zgubić. Po drugie, podobnie jak wszystkie poprzednie części, „trójka” nie posiada polskiej wersji językowej.

W Kingdom Hearts III nie brakuje spotkań ze starymi znajomymi. - Kingdom Hearts 3 debiutuje na rynku - wiadomość - 2019-01-29
W Kingdom Hearts III nie brakuje spotkań ze starymi znajomymi.

W Kingdom Hearts III wcielamy się w Sorę, dumnego posiadacza potężnej broni zwanej Keyblade, który ponownie łączy siły z Donaldem i Goofym, po czym wyrusza w podróż po światach bajek oraz filmów z wytwórni Disneya, by powstrzymać siły mroku reprezentowane przez złowrogą organizację XIII. Tytuł zamyka większość wątków zapoczątkowanych w poprzednich częściach i według recenzentów robi to w sposób godny. Prócz fabuły, pochwał ze strony krytyków doczekały się również nowe elementy w gameplayu, które sprawnie uzupełniają te znane ze starszych odsłon, oraz oprawa graficzna. Mieszane odczucia wzbudziła za to muzyka, która do tej pory była bardzo silną stroną cyklu.

Pierwsza odsłona cyklu Kingdom Hearts zadebiutowała w 2002 roku. Przez szesnaście lat na rynku ukazało się czternaście tytułów sygnowanych tą marką. Większość z nich ukazała się wyłącznie na konsolach marki PlayStation. Kingdom Hearts III jest pierwszą główną odsłoną cyklu, która debiutuje również na Xboksie. Czy to zapowiada ekspansję marki na kolejne platformy, które do tej pory mogły o niej pomarzyć? Przekonamy się o tym w przyszłości.

Oficjalna strona internetowa gry Kingdom Hearts III