Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2013, 15:57

autor: Hed

Nintendo zapowiedziało Pokemon X i Y. Premiera w październiku na 3DS

Nintendo szykuje dwie nowe gry z popularnej serii Pokemon – Pokemon X i Pokemon Y. Tytuły trafią w październiku tego roku na konsolę 3DS. Pokazano ich pierwszy zwiastun.

Pokemon X i Pokemon Y – Nintendo szykuje szóstą generację serii. - Nintendo zapowiedziało Pokemon X i Y. Premiera w październiku na 3DS - wiadomość - 2013-01-08
Pokemon X i Pokemon Y – Nintendo szykuje szóstą generację serii.

Firma Nintendo zapowiedziała dwie nowe gry z serii Pokemon, opatrzone literkami X oraz Y, które trafią w październiku tego roku na konsolę przenośną 3DS (na wszystkich rynkach). O obu tytułach dowiedzieliśmy się bezpośrednio od Satoru Iwaty, prezesa koncernu, podczas kolejnej konferencji z cyklu Nintendo Direct. Wraz z zapowiedzią pokazano pierwszy zwiastun gier, zawierający kilka fragmentów rozgrywki.

W Pokemon X i Pokemon Y wcielimy się w podróżników, którzy przemierzą trójwymiarowy świat w poszukiwaniu tytułowych potworów. Wiadomo, że w grze pojawią się nowe rodzaje Pokemonów, w tym chociażby Chespin, Froakie, czy Fennekin. Nie zabraknie także kultowego Pikachu. Zwiastun zawiera przegląd atrakcji, jakie znajdziemy w X i Y – turowy system walki, eksplorację i coś, co wygląda na minigierki zręcznościowe.

Przed zapowiedzią nowych gier, które zapewne zainteresują wielu fanów wciąż niezwykle popularnych Pokemonów, Satoru Iwata przypomniał historię marki. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele jej odsłon na różne platformy – do tej pory większość z nich oznaczano nazwami kolorów. W ubiegłym roku fani otrzymali na przykład Pokemon Black 2 i Pokemon White 2. Tegoroczne odsłony będą należały do szóstej generacji gier z serii.

  1. Oficjalna strona marki Pokemon