Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2017, 09:35

autor: Adrian Werner

Nintendo Switch pokonało konkurencję w kwietniu w USA

Nintendo Switch drugi miesiąc z rzędu było najlepiej sprzedającą się konsolą na amerykańskim rynku gier. Doskonale radzą sobie również najpopularniejsze produkcje na tę platformę sprzętową, czyli Mario Kart 8 Deluxe oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Nintendo Switch rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. - Nintendo Switch pokonało konkurencję w kwietniu w USA - wiadomość - 2017-05-19
Nintendo Switch rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.

Firma Nintendo ma powody do zadowolenia. Switch był najlepiej sprzedającą się konsolą kwietnia na rynku amerykańskim. Platforma zdobyła to trofeum drugi raz z rzędu. W ubiegłym miesiącu Amerykanie kupili ponad 280 tysięcy egzemplarzy tego sprzętu.

Dobrze poradziła sobie wydana na Switch gra wyścigowa Mario Kart 8 Deluxe. W Stanach Zjednoczonych trafiła do sprzedaży 28 kwietnia i w ciągu dwóch dni sprzedano ponad 550 tysięcy egzemplarzy, z czego 460 tys. przypadło na wersję pudełkową. Przypomnijmy, że produkcja stała się najlepiej sprzedającą się odsłoną serii w USA w dniu premiery.

Wciąż bardzo dobrze radzi sobie również The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Wersja na Switch była trzecią najlepiej sprzedającą się grą kwietnia w zestawieniu obejmującym wszystkie platformy sprzętowe.

Oczywiście, Nintendo to nie jedynie Switch. Inna platforma tej firmy, czyli konsola przenośna 3DS, znalazła w ubiegłym miesiącu 69 tysięcy nabywców na rynku amerykańskim. Wyniki tego sprzętu powinny wkrótce ulec znacznej poprawie. Na 28 lipca zapowiedziano bowiem premierę New 2DS XL, czyli nowego taniego modelu, pozbawionego ekranu 3D, ale za to oferującego rozmiary wyświetlaczy i konstrukcję przypominającą 3DS XL. Cena wyniesie 149,99 dolarów, czyli ok. 567 złotych.

Warto dodać, że jutro pełne wyniki za kwiecień na amerykańskim rynku ma wypuścic firma NPD. Wtedy dowiemy się dokładnie, jak poradziły sobie konsole i gry Nintendo w starciu z konkurencją.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo