futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 7 lutego 2024, 12:50

Nintendo Switch może stać się najpopularniejszą konsolą w historii - raport sprzedaży

Switch może zostać najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. Według najnowszego raportu Nintendo zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem liczby sprzedanych urządzeń.

Źródło fot. Nintendo
i

Do premiery Nintendo Switch 2 (prawdopodobna nazwa) zostało jeszcze trochę czasu. Być może więc przenośnemu urządzeniu pierwszej generacji uda się osiągnąć rekord sprzedaży. Producent tych konsol opublikował raport finansowy, z którego wynika, że Switch znalazł już 139,36 milionów nabywców – mowa o wszystkich sprzedanych egzemplarzach od dnia premiery – co daje mu to trzecie miejsce na liście TOP10 najpopularniejszych urządzeń do grania.

Nintendo na topie?

Na drugim miejscu znajdziemy konsolę Nintendo DS z 154 milionami sprzedanych sztuk i na najwyższym stopniu podium - PlayStation 2 od Sony (159 milionów, dane nieoficjalne). Można więc powiedzieć, że Nintendo jest królem przenośnych konsol i na razie nie zanosi się, aby cokolwiek miało zmienić ten stan. Switch ma jeszcze szansę na zajęcie pierwszego miejsca, ponieważ firma spodziewa się sprzedać 15 mln egzemplarzy w tym roku fiskalnym.

W osiągnięciu tego wyniku może pomóc wiele premier gier, w planach wydawniczych Nintendo znajdziemy Mario vs Donkey Kong, Princess Peach Showtime i remake Paper Mario: The Thousand-Year Door. Jeśli plan się powiedzie, Switch może zostać najlepiej sprzedającą się konsolką w historii. Super Mario Bros. Wonder z kolei jest najszybciej sprzedającym się tytułem serii z wynikiem 11,96 miliona sztuk od premiery.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest jedną z najlepiej sprzedających się gier na Switcha. Źródło: Nintendo - Nintendo Switch może stać się najpopularniejszą konsolą w historii - raport sprzedaży - wiadomość - 2024-02-09
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest jedną z najlepiej sprzedających się gier na Switcha. Źródło: Nintendo

Pojawienie się na rynku wersji Switch OLED podtrzymało sprzedaż konsoli, ale sukcesywnie spada zainteresowanie jej zakupem. Switch 2 (jeśli tak będzie się nazywać przyszła generacja) prawdopodobnie zapewni możliwość uruchomienia wcześniejszych tytułów. Choć oficjalnie nic nie wiadomo o wstecznej kompatybilności, to raczej wątpliwe jest, aby Nintendo pozbawiło nabywców nowego urządzenia dostępu do takiego dorobku gier.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej