Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2011, 10:30

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Nintendo nie ujawni ceny ani daty premiery Wii U w tym roku

Firma Nintendo nie ma zamiaru ujawniać daty premiery ani ceny Wii U w tym roku. Szczegóły dotyczące kolejnej konsoli Nintendo poznamy dopiero w 2012 roku.

Podczas przemowy skierowanej do inwestorów, Satoru Iwata, prezes firmy Nintendo, ogłosił, że nie poznamy daty premiery ani ceny Wii U w 2011 roku.

Nintendo nie ujawni ceny ani daty premiery Wii U w tym roku - ilustracja #1

„Wii U, które pokazaliśmy Wam na targach E3 w czerwcu, było wciąż w fazie dewelopingu, bez dokładnych propozycji dotyczących software’u. Mamy zamiar ogłosić datę premiery i cenę w przyszłym roku, kiedy będziemy w stanie zaprezentować dokładnie co zaoferujemy” – powiedział Iwata.

Japończycy chcą uniknąć w ten sposób ewentualnych skutków utraty zaufania klientów, które zostało nadszarpnięte przez obniżenie ceny 3DS-a zaledwie pół roku po premierze. „Mając na uwadze wpływ na Wii U, musimy zauważyć fakt, iż obniżka ceny może zaszkodzić zaufaniu klientów, którzy kupili Nintendo 3DS zaraz po wypuszczeniu konsoli na rynek. (...) Co będziemy w stanie zrobić to odzyskać zaufanie konsumentów do naszych produktów, przed premierą Wii U. Jest to dla nas bardzo ważne.” – słyszymy z ust prezesa Nintendo.

Przemowa nastąpiła po ogłoszeniu kiepskich wyników finansowych japońskiej korporacji w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2012.

Przypomnijmy, że kolejna konsola stacjonarna Nintendo ma się pojawić w 2012 roku.

Nintendo nie ujawni ceny ani daty premiery Wii U w tym roku - ilustracja #2