Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2018, 12:10

autor: Adrian Werner

Nighthawks - zapowiedziano wampirze RPG od scenarzysty Sunless Skies

Znane z gry Unavowed i serii Blackwell studio Wadjet Eye Games i scenarzysta Richard Cobbett (Sunless Skies, The Long Journey Home) połączyli siły przy projekcie Nighthawks, czyli produkcji RPG, która pozwoli na wcielenie się w wampira.

Na razie twórcy nie zdradzili planowanej daty premiery gry. - Nighthawks - zapowiedziano wampirze RPG od scenarzysty Sunless Skies - wiadomość - 2018-08-16
Na razie twórcy nie zdradzili planowanej daty premiery gry.
NIGHTHAWKS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Wadjet Eye Games / Richard Cobbett
  2. Wydawca: Wadjet Eye Games
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC

Raptem tydzień temu studio Wadjet Eye Games wypuściło przygodówkę Unavowed, a deweloper już zapowiedział swój kolejny projekt. Okazała się nim gra Nighthawks, będąca pierwszym RPG w dorobku firmy. Z platform potwierdzono na razie tylko PC. Nie znamy jeszcze planowanej daty premiery.

Na czele projektu stoi Richard Cobbett, który ma na koncie scenariusze do takich gier jak Sunless Skies, The Long Journey Home, Silent Streets, czy Not Tonight.

Gra osadzona jest w klimacie urban fantasy. Akcja toczyć się będzie w alternatywnej wersji świata współczesnego, w którym istnienie wampirów stało się powszechną wiedzą. Ich egzystencja jest tolerowana przez resztę społeczeństwa, ale ludzkość uważnie pilnuje, aby krwiopijcy nie łamali prawa.

My wcielimy się w wampira, który został przemieniony raptem trzy miesiące temu. Początkowo priorytetem dla nas będzie tylko zaspokajanie głodu, nauka kontroli nad nadnaturalnymi mocami oraz prowadzenie nocnego klubu. Z czasem wplączemy się jednak w skomplikowaną intrygę z udziałem pradawnych krwiopijców i ludzkich polityków, która może na zawsze zmienić losy obu ras.

Podczas zabawy będziemy gromadzili towarzyszy i sojuszników, rozwijali postać oraz regularnie podejmowali ciężkie decyzje, które wpłyną na dalszy rozwój całej historii.

Niestety, na tym kończą się udostępnione konkrety. Autorzy zamierzają zgromadzić dodatkowe środki na produkcję za pomocą zbiórki na Kickstarterze, która ruszy 5 września tego roku. Wtedy powinniśmy uzyskać wiele nowych informacji na temat Nighthawks.

  1. Oficjalna strona gry