Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2010, 13:30

autor: Olek

Niekoniecznie długa instalacja Gran Turismo 5

Fani gier produkowanych przez studio Polyphony Digital muszą być naprawdę cierpliwymi ludźmi. Nie dość, że na Gran Turismo 5 przyszło im czekać ponad 5 lat, to kolejne 40-50 minut spędzą kopiując pliki z płyty Blu-ray na twardy dysk konsoli PlayStation 3. Wydawca uspokaja jednak, że nie jest to konieczne. Gra może instalować się także „po kawałku” w trakcie zabawy.

Fani gier produkowanych przez studio Polyphony Digital muszą być naprawdę cierpliwymi ludźmi. Nie dość, że na Gran Turismo 5 przyszło im czekać ponad 5 lat, to kolejne 40-50 minut spędzą kopiując pliki z płyty Blu-ray na twardy dysk konsoli PlayStation 3. Wydawca uspokaja jednak, że nie jest to konieczne. Grę można będzie doinstalowywać także „po kawałku” w trakcie zabawy.

50 minut na ogół wystarczy, by obejrzeć ulubiony serial, wypić kawę, czy wyprowadzić psa na spacer. Według jednego z użytkowników forum GTPlanet taki czas powinni zagospodarować sobie gracze, którzy zdecydują się na pełną instalację gry Gran Turismo 5 na dysku konsoli PlayStation 3. Przeprowadzone dotąd próby wykazały, że wymaga to od 40 do 50 minut w zależności od wersji urządzenia.

Niekoniecznie długa instalacja Gran Turismo 5 - ilustracja #1

Po instalacji dzieło studia Polyphony Digital zajmuje 6,4 GB miejsca na HDD, ale rozsądniej będzie zarezerwować przestrzeń około 10 GB. Pod względem powierzchni dyskowej GT5 jest więc jednym z największych tytułów, jakie wydano dotąd na PS3 (dla porównania BioShock 2 czy Lost Planet 2 zajmują 4,5 GB). Zresztą nie ma się co dziwić, skoro sama lista dostępnych w grze samochodów obejmuje aż 1031 pozycji.

Doniesienia dotyczące czasu pełnej instalacji i wymaganej przestrzeni dyskowej potwierdził serwis Eurogamer. Przedstawiciel firmy Sony Computer Entertainment zaznaczył jednak, że gracze sami wybiorą opcję instalacji. Równie dobrze mogą zdecydować się na późniejsze doinstalowywanie danych z nowymi obszarami, torami itp.

Przypominamy, że Gran Turismo 5 wjedzie na sklepowe półki w najbliższą środę (24 listopada). Jeszcze przed premierą okazję do przetestowania gry będą mieli gracze z okolic Gdańska i Łodzi, którzy zdecydują się wybrać na zainaugurowany wczoraj cykl imprez promocyjnych Gran Turismo RoadShow.