Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2011, 14:15

autor: Sarge

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch ukaże się w Europie. Premiera w 2012 roku

Japońska gra RPG o nazwie Ni No Kuni zostanie wydana także w Europie. Obowiązki wydawcy na Starym Kontynencie przejęła firma Namco Bandai. Ujawniono także zachodni tytuł nadchodzącej produkcji studia Level 5.

Firma Namco Bandai ogłosiła, że zajmie się wydaniem gry Ni No Kuni w Europie. Dotychczas nie wiadomo było, czy ta ciekawie zapowiadająca się produkcja RPG studia Level 5 ukaże się na Starym Kontynencie.

Gra zadebiutuje na europejskim rynku pod nazwą Ni No Kuni: Wrath of the White Witch w 2012 roku. Dokładna data premiery nie została podana. Zabrakło też wzmianki na temat wersji na DS-a, która w zeszłym roku pojawiła się w Japonii. W tej chwili możemy się spodziewać jedynie edycji na PlayStation 3.

Japońscy gracze konsoli firmy Sony zagrają w Ni No Kuni dokładnie 17 listopada bieżącego roku. Będziemy mieli zatem do czynienia z przynajmniej kilkumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do Kraju Kwitnącej Wiśni. Tytuł ukaże się również w Stanach Zjednoczonych, ale także w tym przypadku nie znamy bardziej konkretnej daty. W oczekiwaniu na jej ujawnienie warto sprawdzić najnowszy zwiastun widoczny w tej wiadomości.

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch to gra RPG powstająca we współpracy doświadczonego zespołu Level 5 oraz studia animacji Ghibli (Podniebna poczta Kiki, Spirited Away: W Krainie bogów, Ponyo). Wcielimy się w trzynastoletniego chłopca, który musi uratować swoją matkę i pokonać złego czarnoksiężnika. Na swojej drodze natkniemy się na wielu przeciwników. System walki będzie połączeniem turówki z akcją rozgrywaną w czasie rzeczywistym.