Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

nowe materiały - newsy i ciekawostki (15)

Opublikowaliśmy zapowiedź Global Operations

Solnica, 1 lutego 2002, 13:22

Global Operations to kolejny kandydat do strącenia z piedestału słynnego Counter Strike’a. O tym czy mu się to uda dowiemy się już niebawem, obietnice jego autorów są w każdym bądź razie dość duże.

Recenzja: Zoo Tycoon

Fajek, 31 stycznia 2002, 10:29

O popularności wszelkiego rodzaju „Tycoonów” niech świadczy ich liczba i różnorodność. Powoli zaczyna brakować dziedzin, które to gry z tego gatunku mogły by poruszyć. Nawet Microsoft wydał grę tego typu – Zoo Tycoon.

Zapowiedź (beta test): Colobot

Fajek, 30 stycznia 2002, 13:30

Pamiętacie śmieszne małe komputerki z gumową klawiaturą? To właśnie na nich wielu z nas stawiało pierwsze kroki w programowaniu, wykorzystując do tego język LOGO. Ileż było radości kiedy żółwik reagował na odpowiednie polecenia wpisywane z klawiatury. Ehh... to były czasy...

Comanche 4 - poradnik

Solnica, 30 stycznia 2002, 10:41

Comanche 4 to raczej strzelanina niż realistyczny symulator śmigłowca. Dlatego też poradnik do tej gry nie będzie miał formy kilkunastostronicowego walkthrough prowadzącego po kolei przez wszystkie misje a jedynie zbioru kilku uwag i przemyśleń pomocnych w niszczeniu pierwszych 10 tysięcy celów. Potem pójdzie już z górki :)

Recenzja: Rally Championship Xtreme

Fajek, 30 stycznia 2002, 10:12

Rajdy samochodowe wzbudzają wiele emocji ze względu na ich widowiskowość. Nie inaczej się jest w przypadku gier poruszających ten temat.

Recenzja: Monopoly Tycoon

Fajek, 29 stycznia 2002, 12:00

Monopol – jednym kojarzy się z TP S.A, innym ze sklepem sprzedającym napoje „wyskokowe”. Ale chyba każdy z nas, zetknął się w swoim życiu z grą planszową o takim tytule lub przynajmniej o niej słyszał. Dlatego też firma Deep Red Games zdecydowała się przenieść tę niesamowicie popularną grę na komputery domowe.

Recenzja filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny”

Solnica, 29 stycznia 2002, 11:42

Harry Potter - jedenastoletni czarodziej który zawładnął sercami nie tylko najmłodszych ale również ich rodziców. Miliony sprzedanych książek, rzesze fanów, tłok w kinach. To musi być jakaś magia!

Zapowiedź: Disciples II - Dark Prophecy

Fajek, 29 stycznia 2002, 10:23

Disciples II: Dark Prophecy to strategia turowa stanowiąca bezpośrednią kontynuację swojej poprzedniczki Apostołowie: Święte Ziemie. Wracamy do magicznego świata Sacred Lands, gdzie cztery rasy: Imperium, Górskie Klany, Przeklęte Legiony i Hordy Nieumarłych kontynuują odwieczną walkę o władzę. W dziesięć lat po pierwszej wielkiej wojnie znowu musimy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu i wykorzystując swój kunszt strategiczny doprowadzić do jej tryumfu.

Poradnik: Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Fajek, 28 stycznia 2002, 15:31

Harry, Harry, Harry... wszędzie natykamy się na tego małego czarodzieja. Ale jak tu się dziwić, skoro zawładnął on sercami nie tylko najmłodszych ale co gorsza również sercami ich rodziców :)

Recenzja: Microsoft Flight Simulator 2002 Professional Edition

Fajek, 28 stycznia 2002, 11:44

Flight Simulator to bez wątpienia flagowy produkt firmy Microsoft, podobnie jak Windows czy pakiet Office. Właśnie dzięki tej grze gigant z Redmond zyskał bardzo wiele szacunku w oczach domorosłych (i nie tylko) pilotów.

Nowa publicystyka: Gry retro – podróż sentymantalna

Solnica, 27 stycznia 2002, 15:16

Wiek XXI zaczął się od kolejnej wielkiej wojny, udanych testów silników jonowych oraz wysypu naprawdę dobrych gier komputerowych. Poprzedni taki urodzaj miał miejsce dziesięć lat temu - przynajmniej zdaniem autora zamieszczonego dzisiaj felietonu, który tamte lata i tamte gry wspomina...

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - I część poradnika

Solnica, 25 stycznia 2002, 19:06

Harry Poter - młodociany czarodziej, który zawładnął sercami dzieci na całym Świecie. Od kilkunastu dni możemy podziwiać jego przygody na dużym ekranie, od listopada zeszłego roku dostępna jest gra komputerowa w której mamy okazję wziąć los Harry’ego we własne ręce. Recenzję tej cieszącej się dużą popularnością gry zamieściliśmy już jakiś czas temu, dzisiaj opublikowaliśmy pierwszą część poradnika.

Demo: SnoCross Championship Extreme PL

Fajek, 25 stycznia 2002, 13:04

Dziś na naszym serwisie pojawiło się polskie demo gry SnoCross Championship Extreme. Są to wyścigi skuterów śnieżnych, dzięki którym możemy doświadczyć wszystkich doznań towarzyszących tym ekscytującym sportom zimowym oraz zaistnieć w świecie jako nieprzeciętny zawodnik.

Recenzja: Etherlords PL

Fajek, 25 stycznia 2002, 10:18

Dziś publikujemy uzupełnienie recenzji do znakomitej gry Etherlords. Tekst porusza temat polonizacji tego tytułu.

Zapowiedź: Capitalism II

Fajek, 24 stycznia 2002, 11:38

Capitalism – najlepiej symulująca rzeczywistość i zależności ekonomiczne gra, jaka ukazała się na komputery klasy PC. Tymczasem już niebawem, po 7 latach ciszy, na półki sklepowe trafi kontynuacja tego tytułu – Capitalism II

Recenzja Salt Lake 2002

Solnica, 24 stycznia 2002, 09:51

Podobnie jak dwa lata temu podczas letniej olimpiady w Sydney, tak i teraz, gdy zimowe igrzyska 2002 za pasem, ludzie z EIDOS postarali się o odpowiednią licencję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i w ten oto sposób powstała gra Salt Lake 2002. Na kilka dni przed oficjalną polską premierą mamy dziś dla Was niespodziankę, pierwszą w polskim Internecie recenzję tej gry.

Nowe screeny ze Starmageddon'a

Fajek, 23 stycznia 2002, 11:49

Starmageddon, gra autorstwa Lemon-Interactive powoli zmierza ku ukończeniu. Jej premiera przewidziana jest na połowę marca, choć termin ten może ulec nieznacznym przesunięciom.

Nowości w dziale Przegląd Prasy (23/01/02)

Solnica, 23 stycznia 2002, 11:03

Zapraszamy was do odwiedzenia działu Przegląd Prasy, gdzie znajdziecie dzisiaj spis zawartości najnowszego, dwudziestego dziewiątego numeru magazynu internetowego Załoga G.

Recenzja: Comar Barbarian

Fajek, 23 stycznia 2002, 10:50

Przypominam sobie jak to w listopadzie minionego roku powstało pewne zamieszanie, którego centralnym punktem stała się gra Comar Barbarian, a ściślej biorąc to, który z dystrybutorów ją wyda. Bój rozgrywał się pomiędzy firmą CD Projekt a Techland, gdzie w rezultacie tej drugiej udało się niedawno Comara wydać. Czy całe to zamieszanie warte było zachodu? Tego dowiecie się z naszej recenzji.

Disciples II: Dark Prophecy - demo

Solnica, 22 stycznia 2002, 11:49

Pojawiło się grywalne demo Disciples II: Dark Prophecy, strategii turowej autorstwa Strategy First. Jak zwykle znajdziecie je również w naszym dziale Pliki.

Recenzja: Przygody Ryśka - Wyspa Miłości

Fajek, 22 stycznia 2002, 09:59

Od czasu do czasu pojawiają się gry, kiedy nawet po 15 minutowym zastanowieniu, nadal nie przychodzi nam do głowy nic, co wyjaśniało by powód jej stworzenia. Taką grą jest właśnie „Erotica Island” występująca pod polskim tytułem jako „Przygody Ryśka – Wyspa Miłości”.

Recenzja Comanche 4

Solnica, 21 stycznia 2002, 12:39

Novalogic uraczył nas ostatnio kolejną, czwartą już z kolei częścią zręcznościowego symulatora śmigłowca bojowego Sikorsky - RAH66 Comanche. Wspaniała grafika, to słowa, które cisną się na usta przy pierwszym kontakcie z grą. A jak prezentują się pozostałe elementy gry?

Poradnik do Original War

Solnica, 18 stycznia 2002, 13:52

O grze Original War można powiedzieć wiele rzeczy, ale nigdy, że jest łatwa. Długie skomplikowane misje, cele, których zrealizowanie graniczy z cudem i pojawienie się kilku elementów RPG (statystyki każdego żołnierza) wymagają ogromnych pokładów energii i samozaparcia.

Recenzja: Trade Empires

Fajek, 18 stycznia 2002, 10:10

Trade Empires jest kolejną po serii Imperialism grą strategiczno-ekonomiczną autorstwa firmy Frog City Software. Wszystko zaczyna się w małej wiosce, skąd jako biedny i początkujący kupiec posiadający jedynie osła rozpoczniemy długą drogę prowadzącą nas przez tysiące lat do stworzenia międzynarodowego konsorcjum handlowego.

Zapowiedź: Another War

Fajek, 17 stycznia 2002, 10:47

Gier w Polsce nie produkuje się zbyt dużo. Owszem, sytuacja ta ulega zmianie, jednak nadal ilości tytułów wypuszczanych przez naszych rodzimych deweloperów są znikome. Pomimo tego, wydanym dotąd grom (polskim), udało się „obsadzić” praktycznie wszystkie gatunki. Był FPS Mortyr, było mnóstwo strategii z serii Earth, były przygodówki (rewelacyjny Schizm), strzelanki i gry zręcznosciowe (Heli Heroes, Pet Racer). Jednak do dziś żaden polski producent nie stworzył gry z gatunku cRPG. Ten stan rzeczy zmieni się już niebawem za sprawą gry Mirage i gry zatytułowanej Another War.

Recenzja Pet Racer

Solnica, 17 stycznia 2002, 10:45

Pet Racer to najnowszy produkt firmy Techland, który w założeniu miał być prostym wyścigiem przeznaczonym dla najmłodszych graczy. Taki też jest, a jak wypada on na tle konkurencji, np. wydanego również nie tak dawno Toon Car’a?

Recenzja Etherlords

Solnica, 16 stycznia 2002, 13:48

Etherlords to gra będąca swoistego rodzaju połączeniem Magic the Gathering oraz Heroes of Might and Magic. Czy jej twórcom udało się wybrać i połączyć razem to co w obu tych tytułach najlepsze? Po odpowiedź na no pytanie zapraszam jak zwykle do nowej recenzji, którą zamieściliśmy właśnie na naszych stronach.

Recenzja: Heli Heroes

Fajek, 15 stycznia 2002, 10:00

River Raid – nie wiem ile czasu spędziłem przy tej grze, wiem natomiast, że był to tytuł, dzięki któremu rozpocząłem swoją przygodę z komputerami. Tymczasem firma RealityPump postanowiła zaczerpnąć nieco z tej prehistorycznej już gry i stworzyła Heli Heroes.

Skacz jak Adam Małysz

Solnica, 14 stycznia 2002, 11:36

Na fali niesamowitego wzrostu popularności skoków narciarskich w Polsce, spowodowanego doskonałymi występami Adama Małysza w zeszłorocznym Pucharze Świata, natychmiast pojawiła się nowa wersja gry Skoki Narciarskie 2002 z podtytułem Polskie Złoto. I właśnie w związku z tym tytułem mamy dziś dla Was dwie niespodzianki.

Nowa publicystyka: Jaki był rok 2001 ?

Solnica, 11 stycznia 2002, 19:00

Koniec roku, początek następnego to czas podsumowań i refleksji, to okres w którym wszyscy zastanawiają się nad tym co się wydarzyło i próbują wyciągnąć z tego jakieś wnioski na przyszłość. Czy ciekawi Was jak wyglądał rok 2001 w branży „growokomputerowej”? Z pewnością tak, dlatego też jestem pewien, że bardzo chętnie zapoznacie się z nowym artykułem który zamieściliśmy dzisiaj na naszych stronach.

Recenzja: IL-2 Sturmovik

Łosiu, 11 stycznia 2002, 10:24

„Brakowało mi tego… porządnego symulatora samolotu z okresu II Wojny Światowej. Powiem więcej, brakowało mi widoku, kiedy po celnej serii z 4 KM’ów w kabinę wrogiego samolotu, ujrzę zbryzganą krwią szybę i spadająca na ziemię maszynę...” – no dobra zastanawiacie się co ja tu wypisuję. Już mówię. To krótko rzecz biorąc zwięzła charakterystyka symulatora samolotu bojowego z okresu II Wojny Światowej IL-2 Sturmovik. A jeżeli interesuje was obszerne przedstawienie cech tej gry to zapraszam do przeczytania recenzji IL-2 Sturmovik, którą napisał mój redakcyjny kolega – Fajek.

Recenzja: Evil Twin - Cyprien's Chronicles

Fajek, 10 stycznia 2002, 10:07

Dobrego platformera na komputery klasy PC dawno nie było. A, że gatunek ten cieszy się dużym zainteresowaniem niech za przykład posłużą sukcesy takich gier jak Croc czy Rayman.

Recenzja Dark Age of Camelot

Solnica, 9 stycznia 2002, 11:56

W ubiegłym roku uruchomione zostały kolejne dwie gry należące do gatunku massive multiplayer RPG. Pierwsza z nich to futurystyczna Anarchy Online, drugą jest uruchomiony w październiku i cieszący się niezwykle dużą popularnością Dark Age of Camelot.

Zapowiedź Hitman 2: Silent Assasin

Solnica, 9 stycznia 2002, 10:28

Hitman 2: Silent Assassin to sequel znakomitej gry akcji Hitman: Codename 47 w którym ponownie wcielamy się w rolę płatnego mordercy z wytatuowanym tajemniczym numerem z tyłu głowy.

Recenzja: Return to Castle Wolfenstein

Fajek, 8 stycznia 2002, 10:45

Dziś publikujemy recenzję gry, z którą wielu graczy wiązało ogromne nadzieje. Return to Castle Wolfenstein nawiązuje do praprzodka gatunku, mianowicie do gry Wolfenstein 3D, który wiele lat temu zmienił nieodwracalnie pojecie „gra akcji”.

Zapowiedź: Age of Wonders II - The Wizard’s Throne

Fajek, 7 stycznia 2002, 13:04

Age of Wonders II: The Wizard’s Throne to bezpośrednia kontynuacja strategii turowej Age of Wonders, która na przełomie lat 1999/2000 została sowicie nagrodzona przez wiele czołowych czasopism i stron internetowych za świetną grywalność, pomysł i specyficzny klimat. Dzięki Age of Wonders II, znowu przeniesiemy się do pogrążonej w wojnie, fantastycznej krainy, będziemy toczyć krwawe bitwy, zdobywać zamki, używać magii i odkrywać nowe nieznane regiony świata. Podobnie jak w części pierwszej grę rozpoczynamy nie posiadając żadnego większego zaplecza gospodarczego i militarnego.

Recenzja: Real War

Fajek, 4 stycznia 2002, 14:37

Real War to strategia czasu rzeczywistego, której akcja przenosi graczy do roku 2007, gdzie jako głównodowodzący sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych zmagać się oni będą z międzynarodowymi grupami terrorystycznymi walczącymi pod sztandarem „Independent Liberation Army”. O jakości produktu najlepiej świadczy fakt, iż w jego produkcji brał udział zespół OSI Incorporated, znany z tworzenia zaawansowanych programów przeznaczonych do szkolenia wielu rodzajów oddziałów armii amerykańskiej oraz to, że Real War stanowi komercyjną, publiczną wersję prawdziwego wojskowego symulatora pola walki Joint Force.

Recenzja Shogun: Total War - The Mongol Invasion

Fajek, 3 stycznia 2002, 11:35

The Mongol Invasion to oficjalny dodatek do Shogun: Total War, w którym powracamy do średniowiecznej Japonii. Państwo, jakie w Total War z takim trudem udało nam się zjednoczyć pod jednym sztandarem, staje w obliczu nowego niebezpieczeństwa – inwazji mongolskich hord pod dowództwem chana Kubiłaja.

Recenzja Loco-Commotion: Zabawkowe pociągi

Solnica, 3 stycznia 2002, 11:17

Któż z Was będąc małym chłopcem nie lubił bawić się modelami kolejek. Za sprawą wydanej niedawno Loco-Commotion możemy poczuć się o parę lat młodsi i ponownie wcielić w rolę zaradnego młodego kolejarza :)

Recenzja: Zax – The Alien Hunter

Fajek, 2 stycznia 2002, 11:54

Zax to przygodowa gra akcji, której głównym bohaterem jest tytułowy właśnie Zax. Podczas normalnego lotu w przestrzeni kosmicznej jego pojazd zostaje nagle zestrzelony i rozbija się na obcej planecie zamieszkanej przez pokojowo nastawnią ludność rdzenną oraz przez zastępy agresywnych robotów. Po chwili okazuje się, że przez długi okres czasu mieszkańcy żyli pod dyktando robotów uznając, że ich przywódca jest bogiem.

Recenzja: Orientalne Noce

Fajek, 2 stycznia 2002, 09:58

Gdybym poprosił Was o wskazanie jednej z pierwszych gier na komputery klasy PC a zarazem jednej z najbardziej znanych, większość powiedziała by – Prince of Persia.

Poradnik do Commandos 2: Men of Courage

Solnica, 2 stycznia 2002, 08:52

W pierwszym naszym tegorocznym poradniku znajdziecie szereg porad dotyczących Commandos 2: Men of Courage, jednej z ciekawszych gier już zeszłego, 2001 roku.

Centrum Championship Managera powraca piękne i wspaniałe.

Soulcatcher, 29 grudnia 2001, 11:25

Hostowana w dziale Federacja GRY-OnLine strona Centrum Championship Managera powraca po krótkiej przerwie w nowej szacie graficznej i wypełniona nową treścią. Gratulacje chłopaki naprawdę dobra robota.

Zapowiedź Warlords Battlecry II

Solnica, 28 grudnia 2001, 12:12

Wydana przeszło rok temu pierwsza część Warlords Battlecry była jedną z ciekawszych, chociaż może nieco niedocenioną grą strategiczną (RTS) w której oprócz elementów typowych dla tego gatunku można było znaleźć wiele elementów znanych z cRPG a związanych z rozwojem postaci głównego bohatera. Co nowego znajdzie się w mającym się ukazać w niedalekiej przyszłości sequelu?

Recenzja: Europa Universalis II

Fajek, 28 grudnia 2001, 11:57

Niecały rok temu na rynku pojawiła się gra strategiczna pod tytułem Europa Universalis. Popularność jaką zdobyła zaskoczyła chyba nawet samych twórców. Dlatego też nie dziwi fakt, że do sprzedaży trafia właśnie druga jej część.

Beta Test: Gorasul - Dziedzictwo Smoka

Fajek, 27 grudnia 2001, 16:02

Fabuła gry opowiada historię Roszondy, bohatera powołanego do życia przez magicznego smoka. Wziął on pod swoją opiekę małego chłopca, którego wychowywał od dziecka. Gdy Roszonda dorósł, otrzymał dar magii oraz smoczy charakter od swego przybranego ojca.

Recenzje: Soul Reaver 2 oraz House of Dead 2

Fajek, 27 grudnia 2001, 13:58

Dziś opublikowaliśmy recenzję dwóch sequeli gier, należących jednak do 2 zupełnie odmiennych gatunków. Pierwsza z nich to recenzja Soul Reaver 2, natomiast druga to House of Dead 2.

Recenzja: Jack Orlando A Cinematic Adventure Director's Cut

Fajek, 22 grudnia 2001, 12:17

Gatunek zwany „przygodówkami” ma się coraz gorzej. Rzec można by nawet, iż jest na skraju wymarcia. Dlatego też każdy przedstawiciel ów gatunku jest przyjmowany w świecie gier komputerowym z wielkim szacunkiem. Jak natomiast prezentuje się gra, która miała już swoją premierę 3 lata temu, a jej niedawne wydanie jest lekko zmodyfikowaną wersją pierwowzoru? Mowa tu o grze “Jack Orlando A Cinematic Adventure Director's Cut”

Zapowiedź Deus Ex 2

Solnica, 21 grudnia 2001, 14:50

Na ten tytuł czekają tysiące ludzi na całym Świecie. „Deus Ex” w momencie swej premiery wywołał istny szał wśród komputerowych graczy. Czy podobnie będzie z jego sequelem?

Shuck Meier radzi

Solnica, 21 grudnia 2001, 11:10

„Zestaw porad, które początkującemu miłośnikowi tej wspaniałej gry pozwolą nieco rozwinąć skrzydła, a przynajmniej uchronią go od frustracji z powodu zbyt szybkiej przegranej.” - takim mianem określić można poradnik do Civilization III, który znajdziecie na naszych stronach.