Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2020, 18:16

Nemesis i fragmenty rozgrywki na nowym trailerze Resident Evil 3

Capcom opublikował kolejny zwiastun remake'u Resident Evil 3, który zadebiutuje na początku kwietnia tego roku. Trwający ponad półtorej minuty film skupia się na przedstawieniu postaci Nemesis, niebezpiecznego monstrum prześladującego główną bohaterkę tytułu.

Długo oczekiwany przez fanów serii remake Resident Evil 3, który zapowiedziany został oficjalnie w pierwszej połowie grudnia ubiegłego roku, powinien pojawić się 3 kwietnia na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Według ostatniego wywiadu z twórcami ze studia Capcom, prace nad grą przebiegają bez większych problemów i znajdują się obecnie w finałowej fazie, obejmującej dopracowywanie wszystkich elementów rozgrywki. Ponieważ premiera tytułu zbliża się dużymi krokami, japońskie studio ruszyło wraz z początkiem roku z kampanią promocyjną. Jej oznaką jest najnowszy zwiastun. Trwający nieco ponad półtorej minuty zwiastun pozwala nam lepiej przyjrzeć się nowej wersji Nemesis, a więc świetnie rozpoznawalnego monstrum, które będzie nieustannie prześladowało bohaterów Resident Evil 3.

Opublikowany dziś trailer zawiera również wiele niewidzianych wcześniej przerywników filmowych, a także fragmenty rozgrywki, które podkreślają to, co już wiemy – remake Resident Evil 3, podobnie jak oryginał z 1999 roku, w znacznie większym stopniu skupia się na widowiskowej i szybkiej akcji. Elementy czystego horroru nie będą więc tu aż tak bardzo zauważalne jak w dwójce. Twórcy rozwiną jednak wiele wątków fabularnych pierwowzoru, stawiając w innym świetle jego bohaterów oraz ich historie. Przedłużona o nowe elementy kampania oraz inne niespodzianki, które mają zaskoczyć weteranów gry, to jednak nie jedyne zmiany. Resident Evil 3 niestety nie będzie posiadał alternatywnych zakończeń, które ponad dwadzieścia lat temu były ciepło przyjętą przez fanów nowinką.

Nemesis będzie nieustannie deptał po piętach głównym bohaterom gry. - Nemesis i fragmenty rozgrywki na nowym trailerze Resident Evil 3  - wiadomość - 2020-01-15
Nemesis będzie nieustannie deptał po piętach głównym bohaterom gry.
  1. Oficjalna strona Resident Evil 3