Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 stycznia 2020, 19:00

League of Legends European Cosplay Contest - zdradzamy szczegóły

Pula nagród 2 500 EUR oraz udział w wielkim finale podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon - to czeka na uczestników konkursu cosplay na GRYOnline.pl!

League of Legends European Cosplay Contest - zdradzamy szczegóły - ilustracja #1

Zapraszamy Was do kolejnego konkursu na GRYOnline.pl, tym razem przygotowanego wraz z Riot Games! Jeśli interesujesz się cosplayem i sam tworzysz kostiumy lub masz znajomych, których może zainteresować to wydarzenie – zachęcamy do dalszego czytania i obejrzenia zapowiedzi wideo na końcu newsa!

Szczegółowe zasady konkursu

League of Legends European Cosplay Contest to wydarzenie wieńczące dziesięciolecie istnienia gry, a skierowane do utalentowanych europejskich cosplayerów. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Należy przygotować kostium postaci z bogatego uniwersum League of Legends, opierając się na dowolnej wydanej dotychczas skórce!

Konkurs podzielony jest na dwie fazy – konkursu online oraz wielkiego finału organizowanego podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu.

Zapisy

Przede wszystkim zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wysyłania zgłoszeń na adres [email protected] najpóźniej do 31 marca 2020 roku, do godziny 23:59. Wszystkie szczegóły dotyczące formularza zgłoszeniowego, zdjęć z prac nad strojem czy samych kostiumów znajdziecie na dedykowanej stronie konkursowej w sekcji „Regulamin”.

Należy pamiętać, że kostium musi być przygotowany specjalnie na League of Legends European Cosplay Contest – niedozwolone jest więc wystawienie prezentowanych już wcześniej strojów.

Jury

Podczas pierwszej fazy konkursu – konkursu online oraz rundy jury – nasi jurorzy wyłonią 16 uczestników, biorąc pod uwagę rozmaite kryteria, regulamin oraz jakość przesłanych materiałów. Wezmą oni udział w wielkim finale organizowanym podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu.

W składzie jury fazy online znajdują się: Aleksandra Tora z Shappi Workshop oraz zagraniczni goście, tj. Sarah Kulyk, czyli Riot Jynx, oraz Mel Capperino Garcia, posługująca się nickiem Riot SwimBananas. Shappi Workshop jest także koordynatorem konkursu, więc będzie odpowiadać na Wasze pytania oraz zgłoszenia.

League of Legends European Cosplay Contest - zdradzamy szczegóły - ilustracja #2

Nagrody

Podczas finałów, które odbędą się 8 maja, cosplayerzy walczyć będą o uznanie, pochwały oraz nagrody pieniężne w wysokości:

I miejsce – 1 500 EUR;

II miejsce – 500 EUR;

III miejsce – 250 EUR;

Wyróżnienie jury – 250 EUR.

Ponadto 16 uczestników finałów League of Legends European Cosplay Contest na Pyrkonie zostanie zaproszonych do Poznania na koszt organizatora, który zapewni im transport oraz akomodację.

Wideozapowiedź konkursu

Pozostałe informacje znajdziecie oczywiście na stronie konkursu. Zajrzyjcie tam koniecznie, gdyż musicie zapoznać się też ze szczegółami regulaminu. Życzymy powodzenia wszystkim projektantom kostiumów oraz dobrej zabawy!