Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2019, 11:42

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Narzędzie pozwala łatwo importować gry z Epic Games Store do Steam

Jeden z użytkowników Steama stworzył przydatne narzędzie, które pozwala jednym kliknięciem zaimportować do klienta platformy Valve gry z większości pozostałych launcherów. Dzięki temu możemy korzystać z wielu przydatnych funkcji, takich jak Steam Overlay, domowy streaming czy tryb Big Picture. No i mamy wszystko w jednym miejscu.

SteamGridDB Manager. - Narzędzie pozwala łatwo importować gry z Epic Games Store do Steam - wiadomość - 2019-09-06
SteamGridDB Manager.

Jedną z bolączek graczy pecetowych jest obecnie mnogość rożnego rodzaju launcherów, które są wymagane, by uruchamiać gry poszczególnych firm. Mamy Steam, Uplay, Blizzard Battle.net, GOG, Origin, a w ostatnim czasie dołączyła do nich także aplikacja Epic Games Store. Istnieje co prawda możliwość importowania gier do klienta platformy Valve, ale nie każdemu chce się to robić. Z pomocą co bardziej niecierpliwym przyjdzie przydatne narzędzie SteamGridDB Manager, które pozwala przenieść wszystkie tytuły jednym kliknięciem.

Podobnie jak w przypadku ręcznego importowania, będziemy mogli korzystać z szeregu funkcji Steama, takich jak Steam Overlay, Steam Input, tryb Big Picture czy domowy streaming (np. korzystając ze Steam Linka). Program współpracuje z większością dostępnych na rynku launcherów, a jego twórca zapewnia, że w przyszłości zostanie dodana obsługa kolejnych. Dodatkowo możemy ozdobić każdą z gier jednym z obrazków wybranych z dość obszernej bazy danych.

Importowanie gier z Microsoft Store

Narzędzie pozwala łatwo importować gry z Epic Games Store do Steam - ilustracja #2

SteamGridDB Manager nie pozwala na razie importować gier z platformy Microsoft Store, ale na szczęście istnieje inne narzędzie, które to umożliwia. Program nazywa się UWPHook i choć jest nieco cięższy w użyciu od aplikacji opisanej powyżej, to dość łatwo się w nim połapać - po uruchomieniu wystarczy kliknąć przycisk Load installed UWP Apps”, a następnie zaznaczyć interesujące nas pozycje i wybrać opcję Export selected apps to Steam”. Czasem problemem może być jedynie zidentyfikowanie gry, którą chcemy dodać do biblioteki (nie wszystkie pozycje na liście są właściwie opisane).

Program SteamGridDB Manager możecie pobrać z jego oficjalnej strony. Aplikację znajdziecie także w serwisie GitHub.

  1. SteamGridDB - strona oficjalna
  2. Steam - strona oficjalna