Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lutego 2018, 15:10

autor: Janusz "jgrzegorz" Grzegorz

Najlepsze reklamy z Super Bowl LII (Pepsi, Amazon, Tide)

Za nami 52. finał Super Bowl. Największe wydarzenie sportowe w USA śledziło przed telewizorami 111 milionów osób. Koszt półminutowego spotu – 5 mln dolarów. Na taki wydatek mogli sobie pozwolić tylko najwięksi, czyli, w tym roku, m.in. Pepsi, Amazon czy Dodge. Przedstawiamy najlepsze reklamy telewizyjne znanych marek.

Super Bowl to nie tylko football amerykański. Oprócz widowiska w przerwie meczowej (w tym roku zaśpiewał Justin Timberlake) i zwiastunów wysokobudżetowych filmów, czas antenowy dzielony jest pomiędzy reklamy wielkich koncernów. Często kilkanaście sekund wystarczy, by podsumować kampanię prowadzoną przez cały rok. W końcu są duże szanse, że reklamę obejrzy co trzeci Amerykanin.

Peter Dinklage i Morgan Freeman wystąpili w reklamie Doritos Blaze vs MTN DEW ICE. - Najlepsze reklamy z Super Bowl LII (Pepsi, Amazon, Tide) - wiadomość - 2018-02-05
Peter Dinklage i Morgan Freeman wystąpili w reklamie Doritos Blaze vs MTN DEW ICE.

Dundee

Pierwszy trailer dotyczy fikcyjnej kontynuacji filmu Krokodyl Dundee, będącego częścią zmyślnej kampanii marketingowej promującej Australię. W obsadzie takie gwiazdy z Antypodów jak Chris Hemsworth, Margot Robbie czy Hugh Jackman.

Michelob

Dużą popularnością jak zawsze cieszą się reklamy piwa. Umięśniony Chris Pratt, który do roli Petera Quilla w Strażnikach Galaktyki zrzucił oponkę, reklamuje piwo dla osób dbających o smukłą sylwetkę.

Doritos Blaze vs. MTN DEW ICE

Starcie lodu i ognia, w którym Peter Dinklage mierzy się z Morganem Freemanem, wszystko na potrzeby promocji Doritos i Mountain Dew.

Pepsi

Po efektownej bitwie raperów Pepsi wyemitowało czysto wizerunkową reklamę z udziałem Cindy Crawford.

Squarespace

Na nostalgii, tym razem za filmami akcji z lat 90-tych i ich wielką gwiazdą, Keanu Reevesem, opiera się również reklama Squarespace.

Bud Light

Oczekiwanie na kolejny sezon Gry o tron próbuje umilić marka piwa Bud Light.

Amazon

W reklamie Amazonu pojawia się jego prezes, Jeff Bezos.

Avocados

Reklama Avocados zawiera akcenty polityczne.

Dodge

Może nie najlepsza, ale na pewno głośna reklama Dodge'a Ram, w której użyto przemówienia Martina Luthera Kinga.

Tide

Warto zwrócić uwagę, że David Harbour, znany ze Stranger Things, świetnie wypadł w reklamie proszku do prania Tide.

Febreze

Podobnie rzecz ma się z odświeżaczami powietrza – ich reklamy wcale nie muszą być nudne.