Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lutego 2018, 14:52

Jest pełny zwiastun Solo: A Star Wars Story

Kilkanaście godzin po opublikowaniu pierwszego teasera filmu Solo: A Star Wars Story, Lucasfilm udostępniło dłuższy zwiastun zapowiadający kolejny spin-off Gwiezdnych wojen.

Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku dni i w końcu doczekaliśmy się większego trailera filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Pierwszy, krótki materiał filmowy z pobocznej odsłony kultowego cyklu zadebiutował w nocy, podczas meczu Super Bowl. Kilkanaście godzin później Disney zaprezentował dłuższy zwiastun obrazu.

W filmie o Hanie Solo nie zabraknie oczywiście Chewbacci. - Jest pierwszy zwiastun Solo: A Star Wars Story - wiadomość - 2018-02-05
W filmie o Hanie Solo nie zabraknie oczywiście Chewbacci.

Trailer rzuca więcej światła na głównych bohaterów filmu – Aldena Ehrenreicha wcielającego się w tytułowego przemytnika Hana Solo, Emilię Clarke w roli Kiry, Woody’ego Harrelsona grającego mentora głównego bohatera Becketta oraz Donalda Glovera odgrywającego postać Lando Calrissiana. Nie brakuje w nim również charakterystycznej dla Gwiezdnych wojen muzyki, kosmicznych pościgów czy pojazdów, z kultowym Sokołem Millenium na czele.

Solo: A Star Wars Story zadebiutuje w kinach 25 maja 2018 roku. Film początkowo był reżyserowany przez Phila Lorda i Christophera Millera, ale panowie w czerwcu ubiegłego roku zrezygnowali z dalszej współpracy z Lucasfilm i za ostateczny kształt Hana Solo odpowiada Ron Howard. Scenariusz napisali Lawrence i Jon Kasdanowie. Przed kilkoma tygodniami poznaliśmy także oficjalny opis fabuły obrazu:

Wejdź na pokład Sokoła Millenium i wybierz się w podróż do odległej galaktyki w filmie „Solo: A Star Wars Story” – zupełnie nowej przygodzie z najbardziej lubianym łotrem galaktyki. Podczas serii brawurowych eskapad po mrocznym i niebezpiecznym przestępczym półświatku, Han Solo poznaje swojego przyszłego drugiego pilota Chewbaccę oraz spotyka sławnego hazardzistę Lando Calrissiana – a wszystko to podczas opowieści, która nada kurs jednemu z najbardziej przypadkowych bohaterów sagi Gwiezdnych wojen.

  1. Oficjalna strona Gwiezdnych wojen
  2. Oficjalna strona Disneya