Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 czerwca 2016, 13:43

autor: Adrian Werner

Najlepsze mobilne gry piłkarskie – w co warto zagrać między meczami Euro 2016

Euro 2016 trwa w najlepsze, więc tej z okazji przyjrzeliśmy się najlepszym mobilnym grom piłkarskim. Wybraliśmy trzy typy, wśród których nie zabrakło gier darmowych, ale również takich bez mikropłatności.

Kibice żyją obecnie Euro 2016, więc w tym tygodniu nie mogliśmy dla naszego krótkiego przeglądu najlepszych produkcji mobilnych wybrać żadnego innego tematu jak gry piłkarskie.

Football Manager Touch 2016

Zaczynamy od Football Manager Touch 2016, czyli propozycji dla najbardziej hardkorowych fanów. Studio Sports Interactive od dawna regularnie wypuszcza mobilne odsłony najlepszej serii piłkarskich managerów, ale przez długie lata były to produkcje mocno uproszczone. Tego typu pozycje wciąż znajdują się w repertuarze zespołu, ale od niedawna towarzyszą im również znacznie bardziej rozbudowane tytuły, poziomem skomplikowania niewiele odstające od pecetowych przedstawicieli tej marki.

Football Manager Touch 2016 oferuje wszystko to, czego oczekujemy po grze tego typu. Musimy więc decydować o transferach zawodników, dobierać plany treningowe, ustalać składy na mecze oraz kształtować taktykę drużyny na mecze, które możemy obejrzeć w pełnym 3D. Jednocześnie cały czas trzeba także dbać o zadowolenie piłkarzy, zarządu i fanów oraz pilnować finansów klubu, odpowiednio bilansując przychody z wydatkami. Wszystko to zostało zrealizowane w znacznie bogatszy i ciekawszy sposób niż u mobilnej konkurencji, a do tego olbrzymią zaletą jest obszerna baza danych, obejmująca kluby z 139 prawdziwych lig świata.

Rozbudowanie rozgrywki i poziom symulacji sprawiają, że Football Manager Touch 2016 jest bardzo wymagającym tytułem. Osoby dysponujące słabszymi urządzeniami mogą zagrać w prostsze i tańsze Football Manager Mobile 2016.

Football Manager Touch 2016 w App Store (88 PLN)

Football Manager Touch 2016 w Google Play (96 PLN)

FIFA 16 Ultimate Team

Dla osób, które zamiast zarządzania drużyną wolą osobiście pokierować zawodnikami najlepszą propozycją będzie FIFA 16 Ultimate Team. Jakiś czas temu Electronic Arts podjęło decyzję o skoncentrowaniu mobilnych odsłon na trybie Ultimate Team, traktującym o budowaniu drużyn marzeń i w sumie wyszło to marce na dobre, gdyż pasuje on do specyfiki urządzeń mobilnych. Największą zaletą gry jest jednak wyśmienity silnik meczowy z doskonale opracowanym sterowaniem. Rozgrywki są w miarę realistyczne i bardzo dynamiczne, a mimo to nigdy nie mamy problemów ze zmuszeniem piłkarzy do wykonania takich akcji, jakie chcemy.

Gra posiada zdecydowanie najładniejszą oprawę graficzną ze wszystkich mobilnych gier piłkarskich i oferuje także świetny multiplayer w ramach sieciowych lig, pozwalających na rywalizację z graczami z całego świata. Do tego dochodzi sensownie zrealizowany model darmowy z mikropłatnościami, który pozwala na spokojną i przyjemną zabawę bez wydawania pieniędzy. 

FIFA 16 Ultimate Team w App Store (za darmo)

FIFA 16 Ultimate Team w Google Play (za darmo)

New Star Soccer

W przeglądzie wymieniliśmy już piłkarskiego menadżera i piłkarską zręcznościowkę. Nasza trzecia i ostatnia propozycja stanowi hybrydę obu tych gatunków. Opracowane w Polsce New Star Soccer oferuje nietypowe podejście do tematyki, gdyż zamiast opowiadać o całej drużynie koncentruje się wyłącznie na karierze pojedynczego piłkarza. Zaczynamy od jego wygenerowania, niczym w grze RPG, a potem musimy go poprowadzić do sukcesów sportowych i finansowych. Musimy decydować o transferach, przeprowadzać treningi, inwestować w agentów, zarządzać majątkiem, dbać o utrzymywanie właściwych kontaktów z mediami, a nawet zająć się organizowaniem jego życia osobistego. Natomiast podczas meczów obserwujemy tekstowy opis przebiegu spotkania, a gdy nasz podopieczny dojdzie do piłki bawimy się w jednej z kilku prostych mini-gierek zręcznościowych symulujących różne typy zagrań.

Gra posiada oryginalny pomysł, który został świetnie zrealizowany i całość potrafi wciągnąć na długie godziny. Jedyną poważną wadą jest system mikropłatności, który darmowym graczom uprzykrza trochę życie. Ale można za niewielką kwotę zakupić stałe ulepszenia, które usuwają większość tych problemów. 

New Star Soccer w App Store (za darmo)

New Star Soccer w Google Play (za darmo)

New Star Soccer w Windows Store (za darmo)