Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2016, 13:02

autor: Adrian Werner

Days Gone - 10 minut rozgrywki z nowej gry autorów Uncharted: Golden Abyss

Firma Sony i studio Bend udostępniły trwający ponad dziesięć minut zapis rozgrywki z projektu Days Gone, czyli przygodowej gry akcji z otwartym światem opanowanym przez zombiaki.

Jedną z najciekawszych nowych pozycji zapowiedzianych na targach E3 okazało się Days Gone, czyli postapokaliptyczna przygodowa gra akcji, nad którą pracuje znane z Uncharted: Golden Abyss studio Bend. Produkcję ujawniono podczas konferencji firmy Sony, ale wtedy pokazano jedynie krótki zwiastun, natomiast teraz wypuszczono obszerny zapis rozgrywki, który daje całkiem niezłe pojęcie o tym, co szykują dla nas autorzy.

DAYS GONE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Bend Studio
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Platformy: PlayStation 4
  • Data premiery: jeszcze nie została ujawniona.

Filmik trwa ponad dziesięć minut i prezentuje się obiecująco. Duże wrażenie robią zwłaszcza hordy zombiaków, przypominające bardziej żywe fale niż zbiorowiska indywidualnych martwiaków oraz imponująca interaktywność otoczenia, którego elementy posłużą nam do zabijania lub spowalniania przeciwników.

Przypomnijmy, że Days Gone osadzone będzie w postapokaliptycznej rzeczywistości, gdzie wybuch epidemii zombie doprowadził do upadku ludzkiej cywilizacji. Wcielimy się w byłego członka gangu motocyklowego, który niedawno stracił miłość swojego życia i obecnie przemierza spustoszone północno-zachodnie wybrzeże Ameryki, zarabiając na życie jako łowca nagród.

Akcja „Biegaj po zdrowie” w wersji hard. - Days Gone - dziesięć minut rozgrywki z nowej gry autorów Uncharted: Złota Otchłań - wiadomość - 2016-06-16
Akcja „Biegaj po zdrowie” w wersji hard.

Podczas rozgrywki będziemy eksplorowali świat o otwartej strukturze, wypełniali zadania, gromadzili surowce do wykorzystania w systemie craftingu oraz oczywiście walczyli z zombiakami. To ostatnie ma uprzyjemnić dynamiczny system sztucznej inteligencji wrogów. Ponadto będą oni często atakowali w tak licznych grupach, że bezpośrednie konfrontacje szybko zakończą się naszą śmiercią. W efekcie jedynym wyjściem okaże się ucieczka.

Days Gone powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Autorzy mają w planach dynamiczny system pogodowy, w którym elementy takie jak deszcz, wiatr czy śnieg będą w istotny sposób wpływały na rozgrywkę. Wszystkim tym cieszyć się będą mogli wyłącznie posiadacze konsoli PlayStation 4, gdyż wydawcą jest firma Sony Interactive Entertainment i tym samym nie ma szans na konwersje na inne platformy. Na razie twórcy nie są gotowi podać planowanej daty premiery.

  1. Oficjalna strona gry