Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 listopada 2015, 13:48

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Shooty Skies, Angry Birds Rio, Vainglory)

Witajcie w nowej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Angry Birds Rio, Dash Quest, Shooty Skies, Ticket to Ride czy Vainglory.

Ponownie przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych naszym zdaniem aktualizacji gier mobilnych, jakie pojawiły się w zeszłym tygodniu w usługach App Store i Google Play.

Angry Birds Rio

Studio Rovio można lubić, albo nie, ale nie da się Finom odmówić niezwykle konsekwentnego rozwijania projektów długo po premierze. Najnowszym tego przykładem jest Angry Birds Rio. Produkcja ukazała się cztery lata temu, a o filmie, z którego licencji korzystała, też zapomniała już większość ludzi. Mimo to gra właśnie otrzymała sporą aktualizację, wprowadzającą sześć bonusowych map oraz dwadzieścia nowych poziomów typu Treasure Hunt.

Dash Quest

Wartą uwagi aktualizację otrzymała także gra Dash Quest, czyli udana zręcznościówka, która łączy mechanizmy endless runnerów z elementami gatunku RPG. Patch dodał możliwość zabierania na misje pomocnych w walce zwierzaków, których statystyki możemy rozwijać za pomocą zdobytych punktów doświadczenia. Pojawił się także tzw. tryb bohatera, oferujący wyraźnie podwyższony poziom trudności i nagradzający sukcesy specjalną walutą, do wykorzystania w sklepiku. Autorzy wprowadzili także masę nowych przedmiotów, umiejętności oraz osiągnięć. Ponadto maksymalny poziom rozwoju podwyższono do 70 i mocno przerobiono interfejs użytkownika.

Shooty Skies

Shooty Skies opracowali autorzy Crossy Road i podobnie jak w przypadku tego przeboju, zamierzają rozwijać swoje najnowsze dzieło przez długi czas po premierze. Wypuszczona w zeszłym tygodniu aktualizacja wprowadza do gry osiem nowych postaci. Sześć zostało już odblokowanych, a dwie kolejne dołączą do nich już wkrótce. Ponadto dodano nowych przeciwników i bossów oraz poprawiono sporo błędów technicznych.

Ticket to Ride

Sporo zamieszania w zeszłym tygodniu wywołała aktualizacja Ticket to Ride, czyli jednej z najlepszych i najpopularniejszych mobilnych planszówek. Twórcy dodali nową mapę w postaci Indii, pozwoli na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform, wprowadzili prawdziwie asynchroniczny multiplayer, mocno przerobili interfejs użytkownika i rozszerzyli funkcje społecznościowe. Ponadto na iOS-ie porzucono oddzielne wydanie na iPhone i uczyniono wersję na iPada uniwersalną.

Vainglory

Ostatnią aktualizacją, o jakiej chcemy Was poinformować jest ta, którą otrzymało Vainglory. To najlepsze mobilne MOBA wzbogaciło się o dodatkowego wojownika w postaci szermierza imieniem Blackfeather. Dodano także sporo skórek dla starszych herosów i poprawiono interfejs, dzięki czemu teraz pozwala on m.in. zobaczyć jak długo potrwają jeszcze mecze naszych znajomych. Ponadto nie obyło się bez wielu drobnych zmian, balansowania rozgrywki oraz usunięcia sporego zestawu niedoróbek technicznych.