Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2014, 15:22

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – Mur i Czarny Zamek, Minas Tirith oraz Titan City

Jak co poniedziałek publikujemy zestawienie kilku ciekawych projektów stworzonych w popularnej grze Minecraft. Dziś możecie zapoznać się z Murem i Czarnym Zamkiem z Gry o Tron, Minas Tirith z Władcy Pierścieni oraz metropolią Titan City.

Witamy w kolejny wydaniu najlepszych minecraftowych projektów. W tym tygodniu ponownie wybraliśmy dla Was trzy bardzo ciekawe budowle stworzone przez fanów Minecrafta. Mamy coś zarówno dla miłosników Władcy Pierścieni, jak i Gry o Tron. Do tej pory do naszego cyklu trafiały wyłącznie prace graczy tworzących w PC-towej wersji tytułu studia Mojang, jednak nie oznacza to, że na pozostałych platformach sprzętowych nie ma kreatywnych osób, o czym przekonacie się zagłębiając się w treść niniejszego zestawienia.

Najlepsze minecraftowe projekty – Mur i Czarny Zamek, Minas Tirith oraz Titan City - ilustracja #1

Mur i Czarny Zamek

Swego czasu pisaliśmy o projekcie WesterosCraft, ale to nie jedyna minecraftowa inicjatywa związana z Pieśnią Lodu i Ognia. Dwadzieścia osób z chińskiej ekipy Cthuwork stworzyło bowiem w zaledwie 15 godzin Czarny Zamek wraz ze słynnym, trzystumilowym i wysokim na siedemset stóp Murem. Oczywiście wirtualny projekt raczej nie może się pochwalić takim rozmachem, ale i tak prezentuje się wybornie.

Lodowy mur z Gry o Tron robi kolosalne wrażenie. - Najlepsze minecraftowe projekty – Mur i Czarny Zamek, Minas Tirith oraz Titan City - wiadomość - 2014-09-22
Lodowy mur z Gry o Tron robi kolosalne wrażenie.
Najlepsze minecraftowe projekty – Mur i Czarny Zamek, Minas Tirith oraz Titan City - ilustracja #3

Minas Tirith

Pisaliśmy już o Szkole Magii i Czarodziejstwa z Harrego Pottera. Prezentowaliśmy słynny WesterosCraft, czyli próbę przeniesienia uniwersum stworzonego przez George’a R. R. Martina w serii powieści Pieśń Lodu i Ognia. Dziś natomiast przygotowaliśmy coś dla miłośników powieści Władca Pierścieni. Grupa EpicQuestz odtworzyła bowiem kultowe miasto-twierdzę Minas Tirith. Prace nad projektem pochłonęły dwóm osobom blisko rok życia, ale końcowy efekt zdecydowanie był wart zachodu.

Titan City

Nieograniczani niemal niczym PC-towi fani Minecrafta tworzą wiele fantastycznych projektów, ale i na konsolach nie brakuje powalających prac. Do ich grona z pewnością zalicza się budowane przez osiemnaście miesięcy Titan City. Jedną z ciekawostek dotyczących tej pracy jest fakt, że każda z budowli posiada przynajmniej dziesięć pięter i pozwala oczywiście na dowolne zwiedzanie wnętrza. Dla ułatwienia podróży twórcy zatroszczyli się nie tylko o schody, ale również o windy. Jeżeli samemu chcecie zwiedzić tę metropolię, to stosowne linki znajdziecie w tym miejscu, a poniżej publikujemy kilka screenów.

Titan City w pełnej okazałości. - Najlepsze minecraftowe projekty – Mur i Czarny Zamek, Minas Tirith oraz Titan City - wiadomość - 2014-09-22
Titan City w pełnej okazałości.
Titan City można pobrać w wersji na Xboksa 360 i komputery PC. - Najlepsze minecraftowe projekty – Mur i Czarny Zamek, Minas Tirith oraz Titan City - wiadomość - 2014-09-22
Titan City można pobrać w wersji na Xboksa 360 i komputery PC.
Najlepsze minecraftowe projekty – Mur i Czarny Zamek, Minas Tirith oraz Titan City - ilustracja #6
Najlepsze minecraftowe projekty – Mur i Czarny Zamek, Minas Tirith oraz Titan City - ilustracja #7

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4. W produkcji znajduje się edycja dedykowana handheldowi PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 54 mln egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft