Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2014, 13:24

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – BioShock, Hogwart, Temple of Cielo

W dzisiejszym wydaniu najlepszych minecraftowych projektów przedstawiamy bajeczną świątynię Cielo, słynną Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie oraz miasta z BioShocka - podwodne Rapture i podniebną Columbię.

Jak co poniedziałek zapraszamy do zaznajomienia się z najnowszym przeglądem najciekawszych projektów stworzonych w grze Minecraft. Tym razem przedstawiamy kilka iście epickich tworów, w tym bajeczną świątynię Cielo, Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie oraz dwa miasta znane z serii BioShock – Rapture i Columbia.

Najlepsze minecraftowe projekty – BioShock, Hogwart, Temple of Cielo - ilustracja #1

Temple of Cielo

Na dobry początek przedstawiamy przepiękny projekt ekipy Vadact Build Team - Temple of Cielo. Możecie go zobaczyć na świetnym zwiastunie, prezentującym majestatyczny kompleks umieszczony na unoszącym się w przestworzach skrawku terenu. Uwagę przykuwa także kolorystyka budowli z kilkoma dominującymi barwami. Z pewnością niejedno bóstwo chciałoby się doczekać takiej świątyni.

Hogwart

Jak powszechnie wiadomo, Minecraft umożliwia tworzenie właściwie każdego wymarzonego miejsca. Dotyczy to także magicznych lokacji. A skoro o magii mowa, czas zaprezentować Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Fani Harrego Pottera będą w niebie, reszta powinna być przynajmniej pod wrażeniem, zwłaszcza, że nie jest to jeszcze w pełni ukończony projekt, aczkolwiek twórcy szacują, że 90% prac mają już za sobą.

BioShock

BioShock przez wielu uznawany jest za jedną z najlepszych gier ostatnich lat. Wśród głównych atutów produkcji wymienia się przede wszystkim podwodne miasto Rapture, które zostało przeniesione do produkcji studia Mojang. Wirtualna metropolia stworzona przez Andrew Ryana została szczegółowo odtworzona przez trzech członków Hungercraft, którzy prezentują swoje dzieło na poniższym nagraniu. Jeżeli ciśnie się Wam na usta, że fajnie, ale teraz pasowałoby, żeby ktoś zabrał się za Columbię z BioShock Infinite. Cóż, obejrzyjcie także drugie nagranie.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4. W produkcji znajduje się edycja dedykowana handheldowi PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 54 mln egzemplarzy.