Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2019, 21:24

autor: Vergil

Nadjeżdża WRC 8 – gra zmierza na PC i konsole

Po rocznej przerwie, spowodowanej premierą gry V-Rally 4, studio Kylotonn powróciło do rozwoju serii WRC. Firma Bigben Interactive zaprezentowała światu WRC 8, które we wrześniu trafi na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch.

Firma Bigben Interactive zapowiedziała grę WRC 8, nad którą pieczę sprawuje zespół Kylotonn. Produkcja zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch, a jej premiera ma się odbyć we wrześniu 2019 roku. Oprócz widowiskowego zwiastuna, który znajdziecie poniżej, podzielono się konkretami na temat zawartości tego tytułu, na czele z nowościami względem WRC 7 z 2017 roku.

Zacznijmy od tego, że w WRC 8 znajdą się wszystkie samochody i zespoły, które wezmą udział w prawdziwych zmaganiach WRC sezonu 2019 (jak Citroën Racing, Toyota, Hyundai Motorsport oraz M-Sport Ford), a także kierowcy, na czele z powracającym w tym roku Sébastienem Loebem. Oprócz klasy WRC w opisywanej produkcji znajduą się również WRC 2, Junior WRC oraz niesprecyzowane jeszcze pojazdy historyczne. Poszczególne samochody będzie można poddawać modyfikacjom na znacznie większą niż dotąd skalę, a za ich kierownicami będziemy się rozbijać na ponad stu odcinkach specjalnych ulokowanych w czternastu krajach (na których liście znajdzie się widoczna na trailerze Turcja).

Autorzy przekonują również, że pozycja będzie mogła się pochwalić grafiką wysokiej jakości, płynniejszymi wskazówkami pilota, udoskonalonym modelem jazdy czy wreszcie rozbudowanym trybem kariery. Poza tym deweloperzy opracowali zmienne warunki atmosferyczne, które mają zapewnić element losowości, jednocześnie zwiększając realizm. Te mają bowiem nie tylko być graficznym „wodotryskiem”, lecz także realnie wpływać na prowadzenie auta, przez co gracze będą musieli dostosować swoje cztery kółka do aktualnej pogody (oraz przygotować się na przyszłość, korzystając ze wskazówek zespołu).

WRC 8 ma wprowadzić szereg nowości i usprawnień, na czele z ładniejszą grafiką i zmiennymi warunkami pogodowymi. - Nadjeżdża WRC 8 – gra zmierza na PC i konsole - wiadomość - 2019-01-25
WRC 8 ma wprowadzić szereg nowości i usprawnień, na czele z ładniejszą grafiką i zmiennymi warunkami pogodowymi.

Wygląda więc na to, że po rocznej przerwie (w 2018 roku ekipa Kylotonn dostarczyła grę V-Rally 4), zarówno deweloperzy, jak i wydawca mają wielkie plany związane z rozwojem marki WRC. Czas pokaże, jak WRC 8 poradzi sobie z konkurencją w postaci DiRT-a Rally 2.0, którego premiera odbędzie się w lutym.

  1. Oficjalna strona internetowa serii WRC
  2. Oficjalna strona internetowa studia Kylotonn
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Bigben Interactive