Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2020, 10:50

autor: Bartosz Woldański

Nadchodzi sequel Nier: Automata? PlatinumGames szykuje duże zapowiedzi w 2020 roku

Studio PlatinumGames szykuje na ten rok zarówno mniejsze, jak i większe ogłoszenia związane z nadchodzącymi grami. Wśród nich na pewno figurują Bayonetta 3 na Nintendo Switch oraz Babylon’s Fall, a być może wkrótce doczekamy się również zapowiedzi nowej odsłony Nier.

Czyżby ogłoszenie kolejnej części serii Nier miało być kwestią tygodni? - Nadchodzi sequel Nier: Automata? PlatinumGames szykuje duże zapowiedzi w 2020 roku - wiadomość - 2020-01-07
Czyżby ogłoszenie kolejnej części serii Nier miało być kwestią tygodni?

Studio PlatinumGames w ostatnich latach nie może narzekać, gdyż zdobyło wierne grono fanów. W tej generacji wypuściło takie gry, jak Bayonetta 2 (niestety, na wyłączność konsol Nintendo Wii U i Switch), The Legend of Korra, Astral Chain (także jedynie na Switcha) oraz Nier: Automatę, która odniosła duży sukces. Twórcy nie zamierzają zwalniać tempa i ogłosili w wywiadzie dla japońskiego serwisu Inside Games, że na 2020 rok szykują kilka zarówno dużych, jak i niewielkich ogłoszeń. Ujawnianie dalszych planów studia rozpocznie się w najbliższych miesiącach i będą one odsłaniane stopniowo na przestrzeni całego roku. Niestety, zabrakło jakichkolwiek szczegółów.

PlatinumGames z pewnością przypomni nam w tym roku o istnieniu gry Bayonetta 3. - Nadchodzi sequel Nier: Automata? PlatinumGames szykuje duże zapowiedzi w 2020 roku - wiadomość - 2020-01-07
PlatinumGames z pewnością przypomni nam w tym roku o istnieniu gry Bayonetta 3.

Jak wiemy, PlatinumGames pracuje obecnie nad paroma tytułami. Zalicza się do nich Bayonetta 3 przygotowywana na konsolę Nintendo Switch oraz zupełnie nowa marka w postaci Babylon’s Fall. O pierwszym tytule dawno nie słyszeliśmy, ale prace nad nim przebiegają bez zarzutu. Natomiast z drugiego zobaczyliśmy niedawno pierwszy gameplay i przy okazji dowiedzieliśmy się, że więcej informacji o grze ujrzy światło dzienne latem 2020 roku. Ogłoszenia związane z tymi produkcjami to pewniaki, ale od dłuższego czasu mówi się także o trwających pracach nad kontynuacją świetnej Nier: Automaty, która może być jedną z dużych zapowiedzi, o których mówili w wywiadzie Kenichi Sato oraz Atsushi Inaba, pełniący odpowiednio funkcje prezesa i szefa studia. Gra sprzedała się w sporym nakładzie (ponad 4 miliony egzemplarzy) i została bardzo dobrze przyjęta przez graczy i krytyków (wersja na PlayStation 4 ma średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 88%). Te przypuszczenia mają dużo sensu, gdyż od premiery produkcji minęły prawie trzy lata, więc prace nad nową odsłoną cyklu mogą być w bardzo zaawansowanym stadium. Sugerują to również słowa Yoko Taro, reżysera Nier: Automaty, który opracowuje tajemniczy projekt dla firmy Square Enix i był gotowy o nim mówić pół roku temu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać nowych wieści od studia PlatinumGames. Wkrótce rocznica premiery ostatniej części Nier, więc byłaby to z pewnością doskonała okazja do zapowiedzi czegoś dużego.