Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 7 stycznia 2020, 10:55

autor: Adrian Werner

Castlevania – 3. sezon może zadebiutować już wkrótce

Studio Powerhouse Animation zasugerowało, że wkrótce w serwisie Netflix zadebiutuje trzeci sezon serialu Castlevania, czyli adaptacji popularnej serii gier firmy Konami.

Drugi sezon został przyjęty ciepło. - Castlevania – 3. sezon może zadebiutować już wkrótce - wiadomość - 2020-01-07
Drugi sezon został przyjęty ciepło.

Serwis Netflix wciąż nie ogłosił oficjalnej daty premiery trzeciego sezonu animowanego serialu Castlevania, ale pojawiły się informacje sugerujące, że na nowe odcinki nie będziemy czekali długo. Na koncie Twitter należącym do odpowiedzialnego za tę produkcję studia Powerhouse Animation ogłoszono, że twórcy są bardzo podekscytowani nadejściem nowego roku, a wiadomości towarzyszyła liczba 2020 składająca się z emotek wampira. Następnie zespół opublikował wpis bezpośrednio odwołujący się do 3. sezonu serialu.

Oczywiście rok dopiero co się rozpoczął, więc możliwe, że przed nami wciąż wiele miesięcy czekania, ale niekoniecznie tak musi być. Jakiś czas temu temu oddział Netflix Nordic ogłosił, że trzeci sezon ukaże się w grudniu 2019 r. Potem informację tę usunięto, ale możliwe, że pierwotne plany zakładały premierę w takim terminie i została ona jedynie lekko opóźniona. Fakt, że Powerhouse Animation już teraz zaczęło podkręcać atmosferę sugeruje, że debiut nowych odcinków nie jest odległy.

Przypomnijmy, że serial bazuje na fabule wczesnych odsłon cyklu gier firmy Konami i opowiada historię łowcy wampirów imieniem Trevor Belmont. Pierwszy sezon ukazał się na Netfliksie w 2017 r. Projekt został przyjęty bardzo ciepło, a krytyka koncentrowała się głównie wokół zbyt małej liczby odcinków, których było raptem cztery. Rok później w serwisie zadebiutowała druga seria, która składała się z ośmiu epizodów. Okazała się ona tak popularna, że szybko zamówiono trzeci sezon.

Animowana adaptacja jest jedną z niewielu dobrych rzeczy, która w ostatnich latach przytrafiła się Castlevanii. Przez długi czas będąca właścicielem marki firma Konami nie była zainteresowana jej rozwijaniem. Wydaje się jednak, że wreszcie uległo to zmianie. W tym roku ma się ukazać gra Castlevania: Grimoire of Souls, która co prawda zmierza tylko na urządzenia mobilne, ale będzie klasyczną dwuwymiarową platformówką wzbogaconą elementami RPG. Fanów przede wszystkim zadowoliła jednak zeszłoroczna premiera Bloodstained: Ritual of the Night, czyli duchowego spadkobiercy, którego zaprojektował Koji Igarashi, czyli ojciec marki Castlevania

  1. Oficjalna strona serialu
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.