Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2018, 14:26

autor: Aquma

Prace nad Bayonettą 3 przebiegają bardzo dobrze

Hideki Kamiya i Atsushi Inaba z firmy PlatinumGames podzielili się w czasie wydarzenia Bitsummit Roadshow:Tokio informacjami na temat procesu tworzenia trzeciej części serii Bayonetta.

Prace nad Bayonettą 3 idą zgodnie z planem. - Prace nad Bayoenttą 3 przebiegają bardzo dobrze - wiadomość - 2018-09-20
Prace nad Bayonettą 3 idą zgodnie z planem.

W czasie wydarzenia Bitsummit Roadshow: Tokyo, które odbyło się wczoraj w stolicy Japonii, Hideki Kamiya i Atsushi Inaba ze studia PlatinumGames podzielili się informacjami na temat slashera Bayonetta 3. Prace nad grą przebiegają podobno bardzo dobrze, a zespół świetnie ze sobą współpracuje.

Miło jest móc powiedzieć, że wszystko idzie bardzo, bardzo dobrze. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co robimy przy okazji tej gry – powiedział Hideki Kamiya.

Przy okazji twórcy podzielili się też ciekawą anegdotą dotyczącą powstania pierwszej Bayonetty, a konkretniej jednego z bardziej pokręconych gadżetów charakterystycznych dla tej serii – pistoleto-szpilek. Hideki Kamiya początkowo chciał podobno jedynie postaci, która wykorzystywałaby pistolety do strzelania i bicia równocześnie. Na pomysł połączenia bicia z kopaniem (a tym samym z damskimi butami) wpadł animator.

Bayonetta 3 jest kolejną częścią świetnie ocenianego cyklu slasherów z pokręconą wiedźmą w roli głównej, od 2009 roku konsekwentnie rozwijanego przez japońskie studio deweloperskie PlatinumGames. Gra zmierza na Nintendo Switch i nie ma na razie wyznaczonej daty premiery.

  1. PlatinumGames – strona oficjalna