Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2024, 10:26

autor: Kamil Kleszyk

Nadchodzi survivalowe RPG akcji, które połączy elementy Helldivers 2, Valheim i Palworld. Project Frontier będzie można wkrótce sprawdzić za darmo

Project Frontier to nadchodząca kooperacyjna gra RPG akcji, która łączy elementy Valheim i Palworld z serią Helldivers. Wkrótce gracze będą mieli możliwość wypróbowania produkcji w ramach testów.

Źródło fot. OCP
i

Jeśli jesteście fanami survivali takich jak Valheim czy Palworld, to powinniście czujnie obserwować rozwój Project Frontier. Produkcja studia OCP ma trafić na rynek w przyszłym roku.

Twórcy przedstawiają Project Frontier jako „wieloosobową, sandboksową, survivalową grę RPG osadzoną w proceduralnie generowanym świecie”. Zadaniem graczy będzie przede wszystkim przetrwanie. Aby było ono możliwe, muszą oni zawierać sojusze i przemierzać stale zmieniającą się krainę w poszukiwaniu zasobów oraz wykonywać rozmaite questy. Tym, co różni Project Frontier od innych survivali, jest fakt, że podobnie jak w serii Helldivers gracze mają określoną ilość czasu na zrealizowanie zadań.

Buduj forty, aby zdominować krajobraz, twórz potężne bronie oraz zbroje i stań się niepowstrzymaną siłą. Odkrywaj tajemnice ukryte na Pograniczu, wykonuj zadania, aby zdobyć potężne artefakty. W miarę jak twoja siła rośnie, zawieraj sojusze i pokonuj rywali, aby zapewnić sobie dominację – brzmi fragment opisu gry na Steamie.

Największą siłą Project Frontiers jest jednak możliwość dowolnego wręcz dostosowywania gry za pomocą trybu CreatorLab. Dzięki przeznaczonym do tego narzędziom gracze mogą stworzyć unikalnego złoczyńcę, napisać nowe zadanie lub zmienić Project Frontier w „zupełnie nową grę”.

Gdy byliśmy dziećmi, naszym marzeniem było móc zmieniać gry, w które graliśmy i czynić je własnymi. Pracowaliśmy nad urzeczywistnieniem tego marzenia i jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu możemy zacząć dzielić się nim z graczami – tłumaczył współzałożyciel i dyrektor ds. technicznych w OCP, Nick Atamas, w wywiadzie dla PCGamesN.

Jak wspomniałem powyżej, premiera Project Frontier ma się odbyć w 2025 roku, ale zanim do niej dojdzie, gracze będą mieli szansę wypróbować tytuł w nadchodzących beta-testach. Niestety produkcja nie oferuje języka polskiego.

Poniżej możecie obejrzeć obszerny materiał, w którym twórcy przybliżają Project Frontier.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej