Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2022, 11:15

Na Steamie zarządziły nowości, w tym Final Fantasy VII Remake

Po tygodniach stagnacji na liście bestsellerów Steama wreszcie zaszły spore zmiany. W top 10 pojawiły się cztery nowości, w tym Final Fantasy VII Remake.

Jak w każdy poniedziałek udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów minionego tygodnia na Steamie.

Tak, jak w poprzednim zestawieniu, pierwsze miejsce zajął Steam Deck. Na niższych pozycjach zaszło jednak wiele zmian dzięki pojawieniu się czterech debiutantów. Ponadto mały renesans przeżywa Monster Hunter: Rise.

Wyśmienity debiut Final Fantasy VII Remake: Intergrade

W minionym tygodniu na Steamie zadebiutowała gra Final Fantasy VII Remake: Intergrade, czyli pierwsza odsłona planowanej trylogii remake’ów klasycznego jRPG-a. Produkcja zajęła drugie miejsce na liście bestsellerów.

Sukces ten częściowo wynika z wysokiej ceny (nawet w promocji z okazji premiery gra kosztuje 240 zł), ale sprzedaż i tak jest imponująca, zwłaszcza że tytuł od zeszłego roku dostępny był w Epic Games Store. Do tego projekt został ciepło przyjęty – na Steamie 91% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry.

  1. Final Fantasy VII Remake: Intergrade na Steamie
  2. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów
  3. Final Fantasy VII Remake – poradnik do gry

Udane premiery Chivalry 2, Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge i Starship Troopers: Terran Command

Ostatnie miejsce na podium zajęło Chivalry 2. Ta produkcja przez rok była exlusive’em serwisu Epic Games Store. Wyniki tej gry oraz Final Fantasy VII Remake: Intergrade pokazują, że wielu graczy jest gotowych czekać, aż tytuły trafią na Steam zamiast kupować je w innych serwisach.

Udany debiut zaliczyła również chodzona bijatyka Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge, która zajęła piąte miejsce w top 10. Gracze są zachwyceni tym tytułem – na Stamie 92% ocen użytkowników jest pozytywnych.

W pierwszej dziesiątce bestsellerów znalazł się jeszcze jeden debiutant w postaci defensywnego RTS-a Starship Troopers: Terran Command. Tu również odbiór jest bardzo pozytywny – 84% recenzji graczy na Steamie chwali tę strategię.

Na Steamie zarządziły nowości, w tym Final Fantasy VII Remake - ilustracja #1
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge spełniło pokładane w grze nadzieje.

Renesans Monster Hunter: Rise

Warto także zwrócić uwagę na renesans popularności Monster Hunter: Rise. Gra zajęła czwarte miejsce na liście bestsellerów, co jest w dużej mierze zasługą wciąż trwającej, atrakcyjnej promocji, pozwalającej kupić ten tytuł za połowę ceny.

Wyśmienicie radzi sobie również preorder dodatku Monster Hunter: Rise – Sunbreak, który zadebiutuje w przyszłym tygodniu.

Promocja w połączeniu z nadchodzącym rozszerzeniem mocno zwiększyła także wyniki aktywności produkcji. W najgorętszym momencie niedzieli w tytuł na Steamie bawiło się 61 467 osób równocześnie. Dla porównania rekord poprzedniego weekendu (11-12 czerwca) wyniósł 24 tys. graczy jednocześnie.

  1. Recenzja gry Monster Hunter: Rise – prawdziwa rewolucja dla mobilnych łowców
  2. Monster Hunter Rise – poradnik do gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu)

#

Gra:

1.

Steam Deck

2.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade

3.

Chivalry 2

4.

Monster Hunter: Rise

5.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge

6.

Monster Hunter: Rise - Sunbreak (pre-order)

7.

Elden Ring

8.

V Rising

9.

The Quarry

10.

Starship Troopers: Terran Command