Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2022, 11:07

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Oryginalny trailer Minecrafta odtworzony po 11 latach we współczesnej wersji gry

Fani Minecrafta ponownie przenieśli się do przeszłości. Stało się to za sprawą odświeżonej wersji oryginalnego zwiastuna gry.

Ach, ten Minecraft. Fani pełnego sześcianów sandboxa uwielbiają wspominać to, jak było kiedyś. Taką sytuację w pewnym stopniu możemy zawdzięczać The Wild Update, jednak dziś nie o tym. Otóż jeden z fanów odtworzył oryginalny zwiastun Minecrafta, wywołując wśród społeczności niemałe wzruszenie.

(znowu) Nostalgia

Całkiem niedawno na filmie użytkownika KeyboardAbuser mogliśmy oglądać to, jak zmienił się Minecraft przez 13 lat. Teraz na dokładkę otrzymaliśmy kolejną porcję nostalgii, a to za sprawą wspomnianego trailera.

RedAdventurer11 postanowił odtworzyć pierwszy oficjalny zwiastun Minecrafta, wykorzystując do tego aktualną wersję gry. Odświeżony (i wywołujący nostalgię) remake zwiastuna możecie zobaczyć poniżej.

Warto zaznaczyć, że RedAdventurer11 nie jest pierwszym graczem, który zdecydował się odtworzyć trailer. Na YouTube znaleźć możemy np. film Laffa, który na podobny pomysł wpadł dwa lata temu.

W Minecraft zagrasz w Xbox Game Pass

Smaczki w remake’u zwiastuna

Poza wieloma komentarzami, chwalącymi dzieło RedAdventurer11, jeden z użytkowników zauważył pewną ciekawostkę. Mianowicie autor zwiastuna po 58 sekundzie wideo użył ułożonych chronologicznie klipów z Minecrafta. Są to kolejno wersje:

 1. lodowe kolce reprezentują 1.7;
 2. pomnik w oceanie to 1.8;
 3. walka na końcu miasta to 1.9;
 4. leczenie wieśniaka z igloo to 1.10;
 5. leśna rezydencja to 1.11;
 6. budowanie tęczowego mostu to 1.12;
 7. przeprawa przez ocean to 1.13;
 8. najazd na wioskę to 1.14;
 9. eskorta pszczół to 1.15;
 10. podróż Striderem to 1.16;
 11. piorunochron to 1.17;
 12. parkour w bujnej jaskini to 1.18.

A ten ostatni to chyba tylko po to, żeby ładnie zakończyć dobrym klipem końcowym, bo z tego co wiem, nie ma nic wspólnego z 1.19 – napisał LennyTheSniper

Oryginalny zwiastun

Mówiąc o remake’u, nie możemy zapomnieć o oryginalnym zwiastunie sprzed 11 lat. Co ciekawe, ma on aktualnie ponad 160 milionów wyświetleń, co czyni go jednym z najczęściej oglądanych trailerów gier na YouTube.

Warto zaznaczyć, że w momencie wypuszczenia trailera Minecraft znajdował się w wersji 1.1. To w niej otrzymaliśmy jaja przyzywające, superpłaski typ świata, plaże oraz wsparcie dla 56 języków.

Wersja 1.1 Minecrafta nie wprowadziła ze sobą żadnych nowych bloków, choć rozpoczęła trwającą do dziś passę snapshotów, które pojawiają się przed oficjalną aktualizacją.

 1. 15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi
 2. Najważniejsze gry dekady – 17 tytułów, które zmieniły branżę

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.