Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2022, 21:30

Fani Minecrafta (niemal) udobruchani; zobacz zwiastuny wersji 1.19

Minecraft wkrótce otrzyma aktualizację 1.19. Jej zawartość przybliżają nowe zwiastuny, które wyraźnie spodobały się nawet narzekającym graczom.

Debiut kolejnej dużej aktualizacji Minecrafta jest tuż za rogiem. Studio Mojang przypomniało o nadchodzącej premierze The Wild Update dwoma zwiastunami. Pierwszy prezentuje Wardena i inne atrakcje uaktualnienia 1.19. Drugi skupia się na lokacjach, które od jutra będą mogli przemierzać gracze.

W Minecrafta zagrasz w PC Game Passie – subskrypcję kupisz tutaj

Trailery Minecrafta 1.19 urzekły graczy

W ostatnim czasie część fanów wyrażała niezadowolenie w związku z – w największym skrócie – skromniejszą, niż obiecano, zawartością aktualizacji. Fakt, w grze nadal nie pojawią się archeologia oraz garść pomniejszych, lecz wyczekiwanych dodatków (w tym świetliki oraz poprawki niektórych biomów).

Niemniej, sądząc po komentarzach w mediach społecznościowych, negatywne emocje nieco opadły. Po części wynika to z jakości samych zwiastunów, bo – jak złośliwie twierdzą niektórzy internauci – w ich powstanie miano włożyć więcej wysiłku niż w prace nad aktualizacją. W każdym razie na pewno urzekły fanów.

Większość graczy po prostu cieszy się, że w końcu będzie mogła zmierzyć się z Wardenem albo eksplorować nowy biom w towarzystwie Allay. Nie żeby gracze zapomnieli o tym, co nie trafi do gry w The Wild Update – zwłaszcza o świetlikach.

Aktualizacja 1.19 trafi do Minecrafta 7 czerwca na PC, konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych. Przypomnijmy, że tego samego dnia Microsoft w końcu zrezygnuje z podziału na edycje Java i Bedrock.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.