Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2022, 19:30

autor: Adrian Werner

The Elder Scrolls Online High Isle - premiera dodatku [Aktualizacja]

Dzisiaj po południu zadebiutuje TESO: High Isle, czyli nowy dodatek do gry MMORPG The Elder Scrolls Online.

AKTUALIZACJA: Dodatek oficjalnie zadebiutował i choć na serwerach amerykańskich wystąpiły różnorakie problemy, który wymusiły ich wyłączenie (i najwidoczniej ciągle mają miejsce), to wstępnie rozszerzenie zostało przyjęte pozytywnie.

Dzisiaj na rynku zadebiutuje The Elder Scrolls Online: High Isle, czyli najnowszy dodatek do popularnej gry MMORPG.

  1. Dzisiaj produkcja trafi tylko na PC i do oferty Google Stadia.
  2. Na wydania na PS4, XONE, PS5 i XSX/S poczekamy do 21 czerwca 2022 roku.
  3. Gra zostanie odblokowana na Steamie ok. godziny 16:00 czasu polskiego. Podstawowa edycja kosztuje 159 złotych.
  4. Jest to dodatek niesamodzielny, więc do zabawy wymagana jest podstawowa wersja The Elder Scrolls Online.

Rozszerzenie zapowiada się bogato. TESO: High Isle wprowadzi do gry nowe lokacje w postaci dwóch wysp archipelagu Systers. Wypełniając dostępne w tych miejscach przygody, poznamy dwie dodatkowe towarzyszki (Khajiitkę Ember i Bretonkę Isobel). Będziemy też mogli wziąć udział w dwunastoosobowym, kooperacyjnym rajdzie.

Jedną z najciekawszych nowości może okazać się dodanie Tales of Tribute, czyli gry karcianej, w którą bawią się mieszkańcy świata Elder Scrolls. Dodatek pozwoli rozgrywać partyjki z NPC-ami lub innymi graczami. Zwycięstwa zaowocują cennymi nagrodami, a niektóre wygrane odblokują dostęp do nowych wątków fabularnych. Czas pokaże, czy ta nowość okaże się czymś na miarę Gwinta.

Przypomnijmy, że The Elder Scrolls Online zadebiutowało w 2014 r. na PC, a rok później ukazały się wydania na PlayStation 4 i Xboksa One. W ubiegłym roku produkcja doczekała się dedykowanych wersji na konsole Xbox Series X/S oraz PlayStation 5, które oferują sporo ulepszeń graficznych w porównaniu z wydaniami na poprzednią generację.

Pomimo ośmiu lat na karku gra cieszy się sporą popularnością. Tylko na Steamie w najgorętszym momencie weekendu w The Elder Scrolls Online bawiło się prawie 22 tys. graczy równocześnie. Wyniki aktywności najpewniej mocno pójdą w górę po premierze nowego dodatku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry The Elder Scrolls Online
  3. The Elder Scrolls Online – poradnik

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej