Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2022, 11:00

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

13 lat Minecrafta na jednym filmiku, zobacz wszystkie moby

Zawartości w Minecrafcie jedynie przybywa, co idealnie oddają moby. Pewien gracz zdecydował się przedstawić je wszystkie w porządku chronologicznym, co wzbudziło u fanów gry nostalgię.

W Minecrafcie mobów nie ubywa, a wręcz przeciwnie. Z każdą kolejną wersją gry, począwszy od tych najwcześniejszych, tylko ich przybywało. Jeden z graczy postanowił zebrać wszystkie minecraftowe moby w jednym materiale, co u wielu fanów gry wywołało niemałe wzruszenie.

13 lat Minecrafta

Materiał stworzony przez użytkownika o pseudonimie KeyboardAbuser trwa zaledwie trzy minuty, jednak jest to wystarczająco długo, aby wywołać wśród społeczności nostalgię. History of all Minecraft Mobs, jak sugeruje sam tytuł, przedstawia wszystkie 31 mobów, które pojawiły się w Minecrafcie na przestrzeni ostatnich 13 lat.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do tego (być może) wzruszającego seansu.

Aż się łezka w oku kręci

Wielu jest graczy, którzy z Minecraftem są niemalże od początku i to właśnie oni najbardziej poruszeni są filmem. Nie pomaga również to, że czas płynie szybko, przez co część społeczności nawet nie zdawała sobie sprawy, że moby takie jak Wither czy koń trafiły do gry dekadę temu.

Boże.... Zacząłem grać w tę grę zaraz po wejściu w fazę beta. Aż dziw bierze, że ponad dekadę później wciąż jest tak popularna – napisał TorqueoAddo.

Aż ciężko uwierzyć, że takie moby, jak Grabieżcy, pojawiły się tak dawno – napisał IceYetiWins.

To uświadomiło mi, że Minecraft ma 13 lat. Czuję się teraz staro – napisał pro_gaemr5000.

W Minecraft zagrasz w Xbox Game Pass

Moby, które miały pojawić się w Minecrafcie

Pisząc o mobach, nie można zapomnieć o tych, które miały trafić do gry. W tym temacie pierwsze na myśl przychodzą świetliki, które gracze mieli zobaczyć w The Wild Update. Jak wiemy, ostatecznie plan ten legł gruzach, choć aktualizacja i tak wniosła do Minecrafta Wardena oraz Allaye. O tym, co dokładnie pojawiło się w The Wild Update, możecie przeczytać w tej wiadomości.

Poza świetlikami do gry miało wejść również trzynaście innych mobów. Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że część z nich przedstawiona została w ramach żartu, jak krowo-koń, diamentowy kurczak czy uśmiechnięty creeper.

Na koniec warto wspomnieć, że jeśli Minecraft bez świetlików nie ma dla Was sensu, to z odsieczą przychodzi modyfikacja Naturalist. Wprowadza ona do gdy nie tylko wspomniane owady, ale również niedźwiedzie czy jelenie. Więcej o projekcie przeczytacie tutaj.

  1. 15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi
  2. Najważniejsze gry dekady – 17 tytułów, które zmieniły branżę

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.