Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Wargaming.net Press Release 11 kwietnia 2014, 17:07

Muzeum w Kubince i Wargaming łączą siły, aby odrestaurować ciężki czołg Maus

Wargaming jest zaangażowany w liczne projekty renowacyjne na całym świecie, aby zachowywać pamięć historyczną. Firma wystartowała z globalną kampanią na rzecz poszukiwań i odbudowy czołgów na całym świecie.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Wargaming ma przyjemność przedstawić swoje plany dotyczące długofalowej współpracy z rosyjskim muzeum w Kubince mającej na celu odrestaurowanie i doprowadzenie do pełnej sprawności jedynego istniejącego egzemplarza czołgu PzKpfw VIII Maus.

„Wargaming współpracuje z muzeami wojskowymi na całym świecie,” mówi Andrei Yarantsau, wiceprezes ds. wydawniczych w Wargaming. „Cieszymy się, że możemy pomóc muzeum w Kubince teraz i w przyszłości. Pomożemy odtworzyć i zrekonstruować kolekcję maszyn tej placówce. Unikatowe zbiory sprawią, że tematyka historyczna i wojskowości będzie języczkiem uwagi fanów militariów oraz zainteresuje młodzież do poznawania historii swoich krajów.”

Gigantyczny Panzerkampfwagen VIII Maus to najcięższy i najmocniej opancerzony czołg czasów II Wojny Światowej. Udało się stworzyć tylko dwa prototypy tego monstrum, ważącego 188 ton. Jedyny, jaki zachował się do czasów obecnych to ten, który stoi w muzeum w Kubince. Muzeum i Wargaming mają w planach dokładną odbudowę wnętrza pojazdu, bazując na oryginalnych projektach inżynierów. Każda z brakujących części będzie odtworzona pod okiem specjalistów i historyków. Odbudowany Maus będzie docelowo stał w Kubince, aby pasjonaci militariów i historii mogli go zobaczyć na własne oczy.

Wargaming jest zaangażowany w liczne projekty renowacyjne na całym świecie, aby zachowywać pamięć historyczną. Firma wystartowała z globalną kampanią na rzecz poszukiwań i odbudowy czołgów na całym świecie. Na chwilę obecną wspomaga odbudowę jednostki T-34-76 na Białorusi oraz KV-1 w Woroneżu. Więcej o następnych inicjatywach związanych ze współpracą z muzeami na świecie, wkrótce.