Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 kwietnia 2014, 21:05

autor: Jiker

Hitman GO zadebiutuje na iOS i Androidzie 17 kwietnia

Po wielu miesiącach trzymania graczy w niepewności, firma Square Enix ujawniła kluczowe informacje o mobilnej odsłonie cyklu Hitman. Potwierdzono w ten sposób, że Hitman GO powstaje z myślą o systemach iOS i Android. W pierwszej kolejności turową strategię niewielkiego zespołu studia Eidos Montreal (mającego w dorobku Deus Ex: The Fall)przetestują posiadacze sprzętu firmy Apple – debiut w App Store zaplanowany został na 17 kwietnia. Nieco później dołączą do nich użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem.

Po wielu miesiącach trzymania graczy w niepewności, firma Square Enix ujawniła kluczowe informacje o mobilnej odsłonie cyklu Hitman. Potwierdzono w ten sposób, że Hitman GO powstaje z myślą o systemach iOS i Android. W pierwszej kolejności turową strategię niewielkiego zespołu studia Eidos Montreal (mającego w dorobku Deus Ex: The Fall) przetestują posiadacze sprzętu firmy Apple – debiut w App Store zaplanowany został na 17 kwietnia. Nieco później dołączą do nich użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem.

Bardzo pozytywną informacją jest fakt, że Hitman GO zadebiutuje na obu platformach w modelu premium – zakup gry będzie się wiązać z wydatkiem rzędu 4,49 euro, czyli ok. 19 złotych. Daje to nadzieję, że nie uświadczymy w produkcji nachalnego systemu mikrotransakcji. Informację tę zweryfikują jeszcze dzisiaj osoby, którym dane będzie odwiedzić twórców Hitman GO na targach PAX East, odbywających się w Bostonie i trwających do 13 kwietnia.

W Hitman GO wcielimy się w Agenta 47 i weźmiemy udział w kampanii liczącej 68 misji. Co ciekawe, tytuł nie będzie grą akcji TPP, a turową strategią z akcją prezentowaną z rzutu izometrycznego (niektórzy twierdzą, że wręcz grą logiczną). Jakby tego było mało, rozgrywka będzie się toczyć na poziomach stylizowanych na makiety, a aktywne postacie (Agent 47, przeciwnicy, ofiary) będą przypominać... pionki. To jednak nie koniec ciekawostek, gdyż tytułowy bohater będzie mógł poruszać się wyłącznie po liniach siatki, jaka zostanie nałożona na pole gry tuż przed rozpoczęciem zabawy. W znacznym stopniu ograniczy to jego swobodę i liczbę możliwych sposobów na rozwiązanie problemu.

Do celów rozgrywki należeć ma unikanie wykrycia, eliminacja celów oraz kradzież wskazanych przedmiotów (np. walizki z cenną zawartością). Sukces zależeć będzie od staranności, z jaką gracz przygotuje się do zadania i dokładnego przemyślenia każdego ruchu. Nie będzie to łatwe, gdyż każde działanie pociągnie za sobą reakcję przeciwników. Niezwykle istotne będzie zatem przewidywanie ich zachowania.

Poniżej możecie zapoznać się z ponad 30-minutowym gameplayem z Hitman GO, opublikowanym na kanale TouchGameplay.