Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2016, 11:10

autor: Entelarmer

Mount & Blade II: Bannerlord - nowy gameplay

W trakcie weekendowej imprezy PC Gamers Weekender studio TaleWorlds zaprezentowało rozgrywkę w Mount & Blade II: Bannerlord. W trakcie półgodzinnego pokazu twórcy przedstawili m.in. edytor postaci oraz system tworzenia przedmiotów.

Reputacja pozwoli na rekrutację napotykanych postaci. - Mount & Blade II: Bannerlord z pokazem rozgrywki na PC Gamer Weekender - wiadomość - 2016-03-07
Reputacja pozwoli na rekrutację napotykanych postaci.

W miniony weekend w Londynie odbyła się impreza PC Gamer Weekender, w trakcie której pojawiła się możliwość zagrania w takie produkcje, jak Dark Souls III czy Total War: Warhammer. W centrum konferencyjnym Old Truman’s Brewery nie zabrakło również twórców ze studia TaleWorlds, którzy po raz pierwszy zaprezentowali na żywo rozgrywkę w Mount & Blade II: Bannerlord – wyczekiwanej kontynuacji popularnej produkcji łączącej elementy RPG, strategii i gry akcji. W trakcie ponad półgodzinnego pokazu można było zobaczyć nowy i dość rozbudowany edytor postaci, dający spore pole do popisu miłośnikom dopieszczania wyglądu swojego awatara. Jeszcze większe możliwości zaoferuje system wytwarzania przedmiotów, pozwalający na dowolne dobieranie najróżniejszych elementów broni w celu stworzenia unikatowego oręża dla każdego z naszych wojowników (twórcy chwalą się liczbą kombinacji idącą w miliony).

Deweloperzy z TaleWorlds wspomnieli też o nowej „walucie” w świecie gry – Reputacji (Influence), która pozwoli na czasowe rekrutowanie postaci spoza naszej frakcji czy podlegających pod innego lorda. Jeśli zaś kogoś interesuje zostanie władcą lokalnego półświatka, to taka możliwość pojawi się po wyeliminowaniu wcześniej urzędujących w mieście łotrzyków (pod warunkiem, że wśród naszych kompanów mamy kogoś z kryminalną przeszłością). Wtedy jednak trzeba liczyć się z niezadowoleniem miejscowego lorda, co może prowadzić do znaczących komplikacji. Alternatywą jest zakwaterowanie towarzyszy w byłej siedzibie zbójców, dzięki czemu ograniczymy przestępczość w danej wiosce, jako że inne bandy nie zajmą miejsca poprzednich lokatorów. Co się tyczy walki, deweloperzy wspomnieli o dodatkowych opcjach dowodzenia, ale pomijając znacznie lepszą oprawę wizualną, bitwy nie odbiegają znacząco od tych z samodzielnego dodatku Mount & Blade: Warband.

Niejako przy okazji TaleWorlds potwierdziło, że gra ukaże się jeszcze w tym roku, nie podano jednak dokładnej daty. Pełne nagranie z prezentacji możecie zobaczyć powyżej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.