Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2016, 11:59

autor: Adrian Werner

Atomic Space Command - zagraj w alfę nowej gry byłych pracowników Maxis

Założone przez byłych pracowników zespołu Maxis studio No, You Shut Up! wypuściło darmową wersję alfa swojego pierwszego projektu, czyli gry akcji Atomic Space Command, w której kierujemy statkami walczącymi o kontrolę nad układem planetarnym.

Rok temu firma Electronic Arts zamknęła główny oddział studia Maxis, kończąc tym samym piękną 28-letnią karierę tego zespołu, której owocami były takie przebojowe serie jak SimCity czy The Sims. Wielu z deweloperów znalazło zatrudnienie w innych ekipach wydawcy, ale grupa czterech weteranów postanowiła nie skorzystać z tej oferty i zamiast tego założyła własną firmę nazwaną No, You Shut Up!. Ich pierwszym projektem jest kosmiczna gra akcji Atomic Space Command, która zmierza wyłącznie na pecety. Twórcy właśnie udostępnili darmową wczesną wersję alfa, która ma umożliwić im zgromadzenie opinii samych graczy i ukształtowanie w oparciu o nie dalszego rozwoju gry. Aby ją pobrać należy udać się na oficjalną stronę i dokonać rejestracji, co zaowocuje przydzieleniem kodu potrzebnego do zgrania plików.

W Atomic Space Command naszym zadaniem jest zdominowanie pojedynczego układu planetarnego przy wykorzystaniu statków kosmicznych. Sterowanie zostało opracowane tak, aby do osiągnięcia pełnej skuteczności wymagana była wieloosobowa załoga złożona z graczy. Całość nastawiona jest więc na kooperację z towarzyszami zabawy oraz rywalizację z konkurencyjną grupą ludzi. Uczestnicy meczów dzielą się na dwie drużyny i w skład każdej może wchodzić wiele statków.

Atomic Space Command - zagraj w alfę nowej gry byłych pracowników Maxis - ilustracja #1

Rozgrywkę zaczynamy od wyboru podstawowego modelu statku, a potem za nagrody zdobyte podczas zabawy możemy ulepszać i modyfikować posiadane jednostki oraz budować nowe. Rywalizacja koncentruje się na przejmowaniu kontroli nad planetami, co pozwala wybudować na nich bazy generujące punkty zwycięstwa i przydatne surowce. W praktyce jest to kosmiczna wariacja na temat trybu Capture The Flag, wzbogacona o lekkie elementy strategiczne.

Statki biorące udział w potyczkach to wyposażone w liczne podsystemy jednostki, których sprawne wykorzystanie wymaga dużo wysiłku. Trzeba przydzielać załogę do konkretnych zadań, zarządzać zasobami energii oraz decydować o tym, w jakiej kolejności naprawiać uszkodzenia. Poza innymi graczami na pokładzie znajdują się także postacie niezależne, wybrane przez nas z bogatej bazy bohaterów. Całość opracowano tak, aby samotne kierowanie statkiem było możliwe, ale kooperacja z innymi ludźmi jest znacznie przyjemniejsza i bardziej efektywna.

  1. Atomic Space Command – oficjalna strona gry
Atomic Space Command - zagraj w alfę nowej gry byłych pracowników Maxis - ilustracja #3
Atomic Space Command - zagraj w alfę nowej gry byłych pracowników Maxis - ilustracja #4
Atomic Space Command - zagraj w alfę nowej gry byłych pracowników Maxis - ilustracja #5
Atomic Space Command - zagraj w alfę nowej gry byłych pracowników Maxis - ilustracja #6
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.